Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Büyükşehir’den Temizlik Seferberliği

15.01.2015

Mersin-Büyükşehirden Temizlik Seferberliği (1)

Geçtiğimiz hafta boyunca yağan yoğun yağmur ve fırtına sonrası kent merkezinde oluşan kirliliğin giderilmesi için, Mersin Büyükşehir Belediyesi temizlik seferberliği başlattı.
Belediyemize bağlı Park ve Bahçeler Müdürlüğü çalışanları; Kazanlı’dan Tece’ye, Toroslar’dan Akdeniz’e 4 merkez ilçenin ana cadde ve bulvarlarında temizlik çalışması yaptı.

“Mersin bizim evimiz, bu kentte yaşayan herkeste ailemiz” diyen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Yüce dinimiz İslam’da da belirtildiği gibi, temizlik imandan gelmektedir. Onun için evimizi nasıl temiz tutuyorsak, içerisinde yaşadığımız kenti temiz tutmak da, Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak görev ve sorumluluklarımızın başında gelmektedir. Geçtiğimiz hafta boyunca mevsim normallerinin üzerinde seyreden yağış ve fırtına, kentimizde yer yer olumsuzluklara neden olmuş, ancak belediye ekiplerimiz 7/24 görev başında, meydana gelen aksiliklere karşı anında müdahale edip, vatandaşlarımızın daha büyük sıkıntılar yaşamasının önüne geçmiştir.” dedi.

Başkan Kocamaz açıklamasının devamında, “Belediye ekiplerimiz, kentimizin doğusundan batısına 4 merkez ilçemizin ana cadde ve bulvarlarında temizlik çalışması yapmıştır. Özellikle hava koşullarının, mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği bugünlerde, yağış ve fırtınanın da etkisiyle caddelerimizde kirlilik daha yoğun olarak yaşandı. Onun için Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak kentimizin her zaman temiz kalması için temizlik seferberliği başlattık.” dedi.

Açıklamasının sonunda, “Temiz bir Mersin, 7’den 70’e bu kentte yaşayan herkesin en doğal hakkıdır” diyen Başkan Kocamaz, “Temiz ve sağlıklı bir kent, toplumun olmazsa olmazıdır. Bu anlamda Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak en üst kademeden en alt birimimize kadar, bu bilinç ve sorumluluk duygusu içerisinde kentimize ve vatandaşlarımıza hizmet için çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Bu Haberi Paylaşın