Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Büyükşehir’den vahşi doğaya şefkat eli

26.12.2014

denizli - vahsi doga

Sokak hayvanlarının yanı sıra vahşi doğaya da şefkat elini uzatan Denizli Büyükşehir Belediyesi, yaralı olarak bulunan bir kızıl kartal ve iki şahinin tedavilerini tamamladı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Kliniği’nde kanat egzersizleri yaptırılan yırtıcı kuşlar özgürlüğe uçacakları anı bekliyor.

Hasta, yaralı, kaza geçirmiş ve kötü muameleye maruz kalmış sokak hayvanlarının bakım ve tedavilerini yapan Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Kliniği, vahşi doğaya da şefkat elini uzatıyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi, son olarak yaralı bir kızıl kartal ile iki şahini tedavi etti. Kaçak avlanma sonucu vurulduğu tahmin edilen bir kızıl kartal ve iki şahin bir süre yaralı halde bulunarak Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Kliniği’ne teslim edildi. Klinikte yapılan incelemelerinde vücutlarının çeşitli yerlerinde saçmalardan dolayı oluşan yaralanma tespit edilen 3 yırtıcı kuşun tedavilerine hemen başlandı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Kliniği veterinerleri tarafından bir süredir bakım altında tutulan kızıl kartal ve iki şahinin tedavileri tamamlandı. Yırtıcı kuşların eskiden olduğu gibi özgürce uçabilmeleri için son olarak kanat egzersizlerinin yaptırıldığı, kısa süre sonra ise ait oldukları doğaya bırakılacakları işaret edildi. 

Kısa süre sonra doğaya salınacaklar
Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Kliniği Veterineri Emine Dangal, kızıl kartal ve şahinlerin tedavilerinin başarılı olarak tamamlandığını belirterek, “Kızıl kartal ve şahinler buraya getirildiğinde yaralı ve bitkin haldeydiler. Vahşi doğaya ait bu kuşların kaçak avlanma sonucu vurularak yaralandığını tahmin ediyoruz. Biz şimdiye kadar gerekli tedavileri uyguladık ve olumlu sonuçlar elde ettik. Şimdi ise kuşlara kanat egzersizleri yaptırıyoruz. Çok kısa süre sonra doğal ortamlarına bırakacağız” dedi.

Bu Haberi Paylaşın