Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Büyükşehir’in evde sağlık hizmeti devam ediyor

15.01.2015

İstanbul - evde sağlık hizmeti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Evde Sağlık Hizmetleri ekibi kış aylarında da İstanbul’da yaşayan hasta, bakıma muhtaç bireylere sağlık hizmeti götürüyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Hıfzıssıhha Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Evde Sağlık Hizmetleri Ekipleri her gün 600 hasta, bakıma muhtaç bireylere; bakım, Fizik Tedavi, psikolojik destek, ev temizliği, refakatçi hizmeti götürüyor

İBB Evde Sağlık Ekipleri Küçükçekmece, Edirnekapı, Üsküdar’daki merkezlerden her gün yol alarak İstanbul’un çeşitli ilçelerindeki hasta ve bakıma muhtaç hastaların tedavisini gerçekleştiriyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri; bakıma muhtaç hastalara kısa zamanda ulaşıyor. Yapılan başvurulara, sosyal ön değerlendirme ekiplerince en kısa sürede cevap verilerek, başvuru adresleri ziyaret edilip hastanın sosyal durumunu ekiplerce tespit ediliyor. Sosyal çalışma ekipleri tarafından uygun görülen bireyler, doktor tarafından hastanın evinde ziyaret edilerek muayenesi yapılıyor. Doktor ön muayenesinin ardından uygun görülen hastalara; yara bakımı, psikolog takibi, evde fizik tedavi, ev temizliği, kişisel bakım, hastaneye nakil gibi hizmetler sunuyor.

Yılda 120 bin hasta ve bakıma muhtaç bireye hizmet veren Büyükşehir, bu hizmetten yararlanmak isteyen hastaların Alo 153 ve web sitemizde bulunan Evde Sağlık Hizmeti Başvuru formunu doldurarak talepte bulunabilirler.

 

Bu Haberi Paylaşın