Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Can Dostlara Son Teknoloji Bakım

22.08.2014

osmangazi-fg_002

Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi, yaralı ve hasta hayvanların daha hızlı tedavi edilebilmeleri için son teknoloji cihazlarla donatıldı. Başta can dostlarımız kedi ve köpek olmak üzere, at, eşek, kuş gibi her tür hayvanın tedavi edilmesine olanak sağlayan ileri teknoloji cihazlar ile can dostlar kısa sürede sağlığına kavuşuyor.

Türkiye’nin en büyük ve en modern hayvan barınaklarından biri olan Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’nde, sahipli sahipsiz tüm hayvanlara son derece hızlı ve kaliteli hizmet sunuluyor. 2 tanesi doktor olmak üzere toplam 6 veteriner hekim, 3 veteriner teknikeri ile birlikte idari personel ve yardımcı personelin de içinde bulunduğu 50 kişilik ekip, can dostlarımız için büyük bir özveri ile çalışıyor.

Sahipsiz ve yardıma muhtaç can dostlarımızın bakım ve tedavileri için, son derece modern ve ileri teknoloji cihazlarla donatılan merkez, çekilen radyolojik görüntülerin bilgisayar ortamına aktarılması, işlenmesi, saklanması ve yazdırılması için kullanılan bilgisayarlı radyografi (CR) cihazına da sahip. Böylesine önemli bir cihazı Bursa’ya kazandıran Osmangazi Belediyesi Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’nde, hayvanlara orta kulak iltihabı ameliyatından kısırlaştırmaya kadar, her türlü cerrahi operasyon uygulanabiliyor.

Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’nde kullanılan son teknoloji cihazlar ve çalışmalar hakkında bilgi veren yetkililer, “Barınağımız, Türkiye’de sadece birkaç hayvan hastanesinde bulunan bilgisayarlı radyografi (CR) cihazı ve Video Otoskop cihazı ile donatılmış durumda. İleri teknolojiye sahip hayvan hastanesi olarak hizmet veren Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’ne, Bursa’nın dışında Türkiye’nin çeşitli illerinden bakım ve tedavi için hasta hayvanlar geliyor. Hayvanlara bakım ve tedavi hizmetinin yanı sıra, sokak hayvanları ve hayvan hakları konusunda halkı bilinçlendirmek, barınaklardan sahiplendirmeyi özendirmek, hayvan sevgisini çocuk yaştan kazandırabilmek için de çeşitli etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Bu amaçla gerek tesisimize gelen misafirlerimize, gerekse okullara giderek özellikle öğrencilere yönelik seminerler düzenliyoruz. Barınağın sahip olduğu teknolojik ve altyapı imkanları ile diğer hizmetlerin hayata geçirilmesine destek veren Başkanımız Mustafa Dündar’a da, ayrıca teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

 

Bu Haberi Paylaşın