Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Can Dostlarımız Bize Emanet!

21.08.2020

Veteriner İşleri Müdürlüğümüz, Beşiktaş’ta bir vatandaşımızın ihbarı üstüne anneleri ölen beş yavru kediyi sahiplendi. Yetkili personelimiz tarafından yapılan açıklamada; temizlik ve sağlık kontrolünden geçen kedilerin sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Hayvan hakları konusunda her zaman fark yaratarak örnek olan belediyemiz, anneleri ölen beş yavru kediye sahip çıkarak bir kez daha duyarlılığını gösterdi. Bir vatandaşımızın ihbarıyla harekete geçen Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz, yavru kedileri gerekli sağlık kontrollerinden geçirerek sahiplendi. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Beşiktaş Belediyesi Veteriner Sağlık Teknikeri Damla Göksu Aygül, yavrulara titiz bir şekilde bakıldığını belirterek şunları söyledi: “Üç gün önce Dikilitaş Mahallesi’nden bir vatandaşımızın ihbarı üzerine ekiplerimiz hemen harekete geçti. Ekiplerin yaptığı incelemede beş yavru kedimizin annesinin öldüğü tespit edildi. Zor durumda olan yavrularımızı birimimize getirdik ve hemen bakımlarını yaptırdık. Şu an yavrular çok küçük olduklarından ve de sütanne bulunmadığından beslenme ve tuvalet ihtiyaçlarında yardımcı oluyoruz. Buradan komşularımıza seslenmek istiyorum; sütanneye sahip olan komşularımız lütfen bizimle iletişime geçsin.”

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak komşularımızı gönüllü olmaya davet etti: “Gelen ihbar üzerine ekiplerimiz harekete geçerek anneleri ölen 5 kedi yavrusunu korumaya aldı. Yavrularımızın gerekli bakımları gerçekleştirildi. Sütanne olmadığı için personellerimizin biberonla beslediği yavrularımız için sütanne kedisi olan gönüllü Beşiktaşlılarımızın desteğini bekliyoruz.”

Bu Haberi Paylaşın