AnasayfaÜyelerimizSıkça Sorulanlarİletişim Bilgileri
 

Duyurular

Can Dostlarımız İçi̇n Örnek İş Bi̇rli̇ği̇

Tarih : 10 Eylül 2021

Hayvan dostu uygulamaları ile dikkatleri üzerine çeken Odunpazarı Belediyesi, sokakta yaşayan hayvanlar için çeşitli sivil toplum örgütleri, kurum ve kuruluşlarla iş birliği yapmaya devam ediyor. Odunpazarı Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü son olarak Eskişehir Atatürk Lisesi Hayvanları Sevme ve Koruma Kulübü ile ortak bir çalışmaya imza attı.

Eskişehir Atatürk Lisesi Hayvanları Sevme ve Koruma Kulübü öğrencileri ahşap paletleri dönüştürerek yaptıkları 2 adet köpek kulübesini, imzaladıkları sözleşme ile Odunpazarı Belediyesi’ne bağışladı. Kulübeler, Sümer Mahallesi Kanlıkavak mevkiine Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri tarafından yerleştirildi. Odunpazarı Belediyesi ile Eskişehir Atatürk Lisesi Hayvanları Sevme ve Koruma Kulübü arasında yapılan sözleşmeye göre, kulübelerin bakımları ile kulübelerdeki köpeklerin beslenme ihtiyaçlarını kulüp üyeleri üstlenecekler.

Odunpazarı Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü yetkilileri, sokak hayvanlarına doğayla uyumlu sürdürülebilir bir yaşam sunma gayesiyle hareket ettiklerini söyledi. Kendilerine destek veren Eskişehir Atatürk Lisesi Hayvanları Sevme ve Koruma Kulübü öğrencilerine teşekkür eden yetkililer, hayvanların, soğuk ve sıcak havalardan etkilenmemesi için bazı parklara köpek ve kedi kulübeleri yerleştirdiklerini belirterek hayvanlar için gerçekleştirdikleri çalışmalara devam edeceklerini vurguladı.

Etkinlikler
 
Yayınlar
 
Diğer Yayınlarımız
 
Video Galerisi
 
Fotoğraf Galerisi
 
 
 
Üye Belediyelerimiz
 
 
Anasayfa ÜyelerimizBirlik HakkındaSKB HaberleriÜye Belediye HaberleriYayınlarFotoğraf Galerisiİletişim Bilgileri
© 2005-2020 Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği. Tüm hakları saklıdır.