Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

CAN DOSTLARIMIZ İÇİN ŞEHRİN BİRÇOK NOKTASINA KULÜBELER KOYDUK

15.01.2017

Bilecik Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından sokak hayvanlarının soğuktan korunmaları için birçok noktaya kedi ve köpek kulübeleri bırakıldı.

Şehrimizdeki can dostlarımız sokak hayvanları için şu ana kadar birbirinden güzel çalışmaları gerçekleştiren Bilecik Belediyesi, sokaktaki kedi ve köpeklerin kışın olumsuz hava şartlarından korunmaları için şehrin belirli noktalarına kedi ve köpek kulübesi bırakıldı.

Bilecik Belediyesi Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde can dostlarımızı en iyi şekilde ağırlayan Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, kulübelere mama ve su bıraktı.

Bilecik Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıllarda şehrin belirli noktalarına yerleştirilen Sokak Hayvanları Beslenme Noktalarına da mama ve su bırakan ekipler, can dostlarımızın soğuk hava şartlarına karşı korunmalarını sağladı.

VETERİNER İŞLERİ AVCI:

”VATANDAŞLARIMIZDAN EVLERİNİN ÖNÜNDEKİ UYGUN ALANLARA YEMEK VE SU KAPLARI BIRAKMALARINI RİCA EDİYORUZ”

Veteriner İşleri Müdürü Nedret Avcı, gerçekleştirilen çalışmalar hakkında yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi:

”Bilecik Belediyesi olarak, can dostlarımızı yaz mevsiminin zorluklarına karşı koruduğumuz gibi içerisinde bulunduğumuz kış mevsiminin de olumsuzlukları ile en az şekilde karşılaşmaları için çalışıyoruz. Malumunuz üzere kış mevsimindeyiz ve olumsuz hava şartları var. Biz de Bilecik Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü olarak şehrimizin belirli noktalarına kedi ve köpek kulübeleri bırakarak, can dostlarımızın burada korunmalarını sağlıyoruz. Kulübelerin yanına ayrıca mama ve su bırakıyoruz. Vatandaşlarımızın da bu anlamda evlerinin önlerindeki uygun alanlara yemek ve su kapları bırakmalarını rica ediyoruz. Böylece zor kış şartlarına karşı can dostları sokak hayvanlarını korumuş oluruz.” dedi.

Bu Haberi Paylaşın