Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Can Dostlarımız Sevelim Onları Kışın Zor Şartlarından Koruyalım

15.12.2018

Bilecik Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nde yapılan açıklamada can dostlarımız olan sokak hayvanlarının kış mevsiminin olumsuz koşullarından etkilenmemesi için evlerin ve sokakların uygun noktalarına yemek ve su kaplarının bırakılması gerektiği belirtildi.

Şehrimizdeki can dostlarımız sokak hayvanları için şu ana kadar birbirinden güzel çalışmaları gerçekleştiren Bilecik Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, sokaktaki kedi ve köpeklerin kışın olumsuz hava şartlarından korunmaları için önemli bir uyarıda bulundu.

Veteriner İşleri Müdürlüğünden yapılan açıklamada konu hakkında şu bilgilere yer verildi:

”Bilecik Belediyesi Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde can dostlarımız en iyi şekilde ağırlanmaktadır. Sokak hayvanlarının başta tedavileri olmak üzere birçok alandaki ihtiyaçları karşılanıyor. Vatandaşlarımız, Bilecik Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıllarda şehrin belirli noktalarına yerleştirilen Sokak Hayvanları Beslenme Noktalarına da uygun şekilde mama ve su bırakabilirler. Kış mevsiminde sokak hayvanlarının her türlü olumsuzluğu karşı korunması için şehrin belirli noktalarına barınak ve kulübeler konulduğu gibi yaz mevsimine ilişkin de gerekli tebdirler alınmaktadır. Bununla birlikte vatandaşlarımızın evlerinin ve sokaklarının uygun alanlarına can dostlarımız için yemek ve su kaplarını bırakmaları son derece önemlidir. Bilecik Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü olarak çok kısa zaman sonra hayvanlarımızın kış mevsiminin olumsuz şartlarından zarar görmemesi için güzel ve sürpriz çalışmalarımız olacaktır’’ ifadelerine yer verildi.

Bu Haberi Paylaşın