Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Can Dostlarla Yaşamın Altın Kuralları

21.02.2017

Eğitim, Beslenme, Bakım

Karşıyaka Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından Çarşı Kültür Merkezi’nde düzenlenen seminer, köpek eğitmeni Mustafa Kobaş’ın sunumuyla gerçekleşti. Yaklaşık 80 kişinin katıldığı etkinlikte; köpeklerin eğitimi, beslenmesi, bakımı, vücut dilleri, birlikte yaşamanın incelikleri, sokak köpeklerine yaklaşım, sokak köpeklerinin dili gibi konularda bilgiler verildi. Hayvan sahiplerine, can dostların davranış bozukluklarını iyileştirmeye yönelik püf noktalar anlatıldı.

Barınaktaki Dostlara Mama

Yaklaşık 4 saat süren seminerin soru-cevap bölümünde de yaşanan sorunlara çözümler üretildi. Etkinliğe katılan hayvan sahipleri, yanlarında getirdikleri kuru mamaları da barınak köpeklerine hediye etti.

Tay Park’ta Devam Edecek

Seminer için Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, eğitmen ve belediye yetkililerine teşekkür eden katılımcılar, hayvan dostu çalışmalardan büyük memnuniyet duyduklarını dile getirdi.

Bahar ayları itibariyle seminerler Tay Park’ta devam edecek. Karşıyakalılar, uygulamalı eğitimlere köpekleri ile birlikte katılabilecek.

Bu Haberi Paylaşın