Bizi Takip Edin

Manşetler

Çankaya Belediyesi Sağlıklı Kent Çalışmalarını Yayınladı

20.04.2018

Çankaya Belediyesi Sağlıklı Şehirler Proje Ofisi ekibi tarafından 2002-2007 döneminde hazırlanmış olan şehir sağlık profili ve kent sağlık göstergeleri çalışmaları güncellendi. Çankaya Kent Sağlık Göstergeleri ve Kent Sağlık Gelişim Planı çalışması Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in katıldığı ve Sağlıklı Kentler Birliği, DSÖ Türkiye Ofisi, üniversite, kurum, kuruluş ve STK’ların davet edildiği toplantı ile kamuya tanıtıldı.

Başkan Taşdelen yaptığı açılış konuşmasında Çankaya Belediyesi olarak Sağlıklı Kentler Birliği’nin kurucu belediyeleri arasında yer aldıklarını ve sağlıklı şehirler hareketinin ülkemizde yayılmasında ve anlaşılmasında etkin rol almaya çalıştıklarını ifade etti. İlk olarak 2002-2007 döneminde hazırladıkları şehir sağlık profillerini yaptıkları yoğun çalışma sonrasında güncellediklerini belirten Taşdelen şehirlerinin sağlık haritasını çıkardıklarını söyledi.

Başkan Alper Taşdelen’in ardından Çankaya Belediyesi Sağlıklı Şehirler Proje Ofisinden Esra Tekin çalışmalarının sürecini anlatarak içeriği hakkında detay verdi. Çankaya Belediye’nin daveti üzerine toplantıya katılan Birlik Müdürü Murat Ar ve DSÖ Türkiye Ofisinden Bahadır Sucaklı yaptıkları konuşmalarda Çankaya Belediyesi’ni bu önemli çalışmalarından dolayı kutladılar.

Çankaya Kent Sağlık Göstergeleri ve Kent Sağlık Gelişim Planı (2019-2023) çalışması http://www.skb.gov.tr/wp-content/uploads/2018/04/Cankaya-Belediyesi-2018.pdf sayfasından ulaşabilirsiniz.

Bu Haberi Paylaşın