Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Çankaya rekreasyon alanı hizmete açıldı

13.09.2013

armaganÇankaya, Yenimahalle ve Ayaş Belediyelerinin desteğiyle 9 yıldır sürdürülen Uluslararası Kalecik Karası Kültür ve Turizm Festivali, Kalecik Belediyesi önünde toplanan vatandaşların katılımıyla düzenlenen yürüyüşle başladı.

Tarihi Kalecik binalarının arasından Çankaya Belediyesi’nce düzenlenen festival alanına yapılan yürüyüşle başlayan festivalde CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, Ankara Milletvekilleri İzzet Çetin, Levent Gök; Kalecik Kaymakamı İsmail Bayata, CHP Ankara İl Başkanı Zeki Alçın, Çankaya başta olmak üzere CHP Ankara İlçe örgütleri yöneticileri, Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ayaş Belediye Başkanı Ali Başkaraağaç ve yerel seçimler için aday adaylığı başvurusunda bulunan çok sayıda partili de alanda yerini aldı.

Ankara Kulübü Seğmen Ekibinin gösterileriyle başlayan etkinlikler konuşmalarla devam etti.

Kaleciklinin onurlu duruşuna beş yıldır laf getirmedik diyerek sözlerine başlayan Belediye Başkanı Nevzat Şahin, “İyi ki varsınız. Allah yolunuzu açık etsin” diyerek başta Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık olmak üzere, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve Ayaş Belediye Başkanı Ali Başkaraağaç’a teşekkürlerini sunarak, belediyeler tarafından Kalecik’e yapılan destekleri sıraladı. Belediye olarak yaptıkları hizmetleri sıralayan Şahin, Kalecik’e yatırım yapan işadamlarını teşvik için ellerinden geleni yaptıklarını ve Kızılırmak üzerine yapılan hidroelektrik santrali inşaatına müdahale ederek, doğal yaşamın etkilenmesinin önüne geçtiklerini aktardı.

Kalecik Belediye Başkanı Nevzat Şahin’in ardından kürsüye gelen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Kalecik’in Cumhuriyetin Başkentinin önemli bir ilçesi olduğunu dile getiren Yaşar, kentlerin küçültülerek Türkiye’nin büyütülmesinin mümkün olmadığını söyledi. Yaşar, Cumhuriyetin tarihi ilçesi Kalecik’e yarı olimpik havuz yapmak üzere bir proje hazırladıklarını belirtti.

TANIK: “BELEDİYE BAŞKANLARIYLA DAYANIŞMA İÇİNDE OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Son yasal düzenlemelerin ardından Ankara’nın ilçelerinin geldiği durumu aktarıp, Kalecik Belediye Başkanı’nın hizmet taşımak için yaşadığı zorlukları çok yakından gördüğünü ifade eden Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, “Nevzat Şahin’i emeklerinden ötürü, olağanüstü çabalarından ötürü eli öpülesi bir adam olarak kutluyor ve kucaklıyorum,” dedi. Başkan Tanık, soğuk Orta Anadolu kışlarında çocuğunu bile besleyecek hali kalmayan köylünün atını yılkıya bırakması örneğini göstererek, bozkıra salınan atın kışı çıkarıp sağ kalırsa geri dönebildiğini aktardı. Hükümet yanlısı olmayan, kapatılma tehdidi altında hizmet veren belediyeleri ve başkanlarını yılkı atlarına benzettiğini ifade eden Tanık “Hükümet dışı partilerden seçilmiş belediye başkanları olarak kafa kafaya vermek, dayanışma içinde olmak zorunda. Çankaya küçük bir ilçe değil. Yetkileri daraltılmış olsa da kader birliği yaptığımız belediye başkanları ile dayanışma içinde olmaya devam edeceğiz. Biz inandığımız dünya görüşüne leke getirmemek için sürdürdüğümüz mücadelemizi ve hizmetlerimizi halkımızın unutmayacağını biliyoruz. Başından itibaren tevazuyu elden bırakmadan hizmet veren belediye başkanlarını Nevzat Şahin şahsında saygıyla selamlıyorum,” dedi.

AKKAYA: “ATATÜRK’ÜN SÖZÜNE SAHİP ÇIKARAK BARIŞI SAVUNACAĞIZ”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun selamlarını getirdiğini söyleyerek sözlerine başlayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, Türkiye’nin ekonomi, eğitim, sağlık, emek dünyası açısından içine düştüğü olumsuz tablosunu aktardı. Hükümet’in göstermelik uygulamalarla gaz ve tomalarla ayakta durmaya çalıştığını, dış politikada da başarısız olduğunu ve savaşın arkasına sığındığını iddia eden Akkaya, “Ulu Önder Atatürk’ün ‘Yurtta Barış Dünya’da Barış’ sözüne sahip çıkarak barışı savunacağız” dedi. Yerel yönetim seçimlerinde başarılı olup iktidar yürüyüşü başlatacaklarını belirten Akkaya, “Bu oyunu biz bozacağız” dedi.

Konuşmaların ardından Festivali destekleyen belediye başkanlarına katkı ödülleri takdim edildi.

KALECİK GİRİŞİ ÇANKAYA AMBLEMİYLE YEŞERDİ

Konuşmaların ardından düzenlenen kortejle birlikte Ovabağ mevkiine yürüyen protokol ve vatandaşlar, Çankaya Belediyesi tarafından Kalecik girişine yapılan rekreasyon alanının açılışını gerçekleştirdi.

Sınırlı bir bütçe ile Kalecik halkına hizmet eden Belediye Başkanı Nevzat Şahin’in gayretlerini takdir ettiklerini belirten Başkan Tanık, halı futbol sahası, basketbol sahası, yürüyüş yolları, açık hava spor aletleri, çocuk oyun grupları, canlandırılmaya çalışan deresi ve köprüleriyle Çankaya Belediyesi ekipleri tarafından tasarlanıp yapımı Çankaya Belediyesi tarafından karşılanan 7 bin 500 m²’lik park alanının Kaleciklilere hayırlı olmasını diledi. Açılışta konuşan Kalecik Belediye Başkanı Nevzat Şahin ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya ise Çankaya Belediyesi ekiplerine ve Başkan Tanık’a teşekkürlerini iletip plaket sundular.

Çocuklara futbol topu dağıtılmasının ardından kaleye geçen Başkan Tanık gelen şutlardan kalesini korudu.

İKİ GÜN SÜRECEK FESTİVAL ÇOK SAYIDA ETKİNLİĞE EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

İki gün sürecek Uluslararası Kalecik Karası Kültür ve Turizm Festivali’nde yerel sanatçıların yanı sıra Haluk Levent de sahne alacak. Festival boyunca kurulan satış stantlarında yerel, organik ürünlerin satışı yapılırken, diğer yanda Festival Güzeliyle birlikte En iyi Kalecik Karası Üzümü de seçilecek.

Bu Haberi Paylaşın