Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Çankaya’da “Engelsiz İşyeri Teşvik Ödülü” Yarışması

01.11.2013

Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık engelli bireylerin gündelik yaşamda karşılaştıkları sorunları çözmek ve ‘Engelsiz Çankaya’ oluşturmak amacıyla yürüttüğü çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.

Çankaya Belediyesi, düzenlediği “Engelsiz İşyeri Teşvik Ödülü” yarışmasıyla, işyerlerini, engelli vatandaşların erişimi için düzenleme yapmaya teşvik ediyor. Engelli bireylerin ayrımcılık duygusu yaşamasını engellemeyi amaçlayan yarışmaya son başvuru tarihi 15 Kasım 2013.

Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, engelli bireylerin gündelik yaşamda karşılaştıkları sorunları çözmek ve ‘Engelsiz Çankaya’ oluşturmak amacıyla yürüttüğü çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Çankaya Belediyesi’nce düzenlenen “Engelsiz İşyeri Teşvik Ödülü” yarışmasıyla, işyerleri engelli vatandaşların erişimi için düzenleme yapmaya teşvik ediliyor. Düzenlemenin, engelli bireylerin ayrımcılık duygusu yaşamadan işyerinin bahçe kapısından başlayarak tüm mekanı kullanabilmesini sağlaması gerekiyor.

Engelli bireylerin yaşadığı sıkıntılara kamuoyunun dikkatini çekmenin ve duyarlılık sağlamanın da amaçlandığı yarışmaya, Çankaya Belediyesi sınırları içinde bulunan ve halkın yoğun olarak kullandığı bürolar, finans işyerleri, konaklama tesisleri, yeme-içme işyerleri, hazır giyim mağazaları, kültür-sanat merkezleri, eğlence merkezleri, spor tesisleri, özel eğitim merkezleri, gündüz bakımevleri ve etüt merkezleri katılabilecek.

KAZANANLARA “ENGELSİZ İŞ YERİ” BAYRAĞI

Son başvuru tarihi 15 Kasım 2013 olan yarışmanın sonuçları, 25 Kasım 2013’te açıklanacak. Ödüle değer görülenler, ulusal basının da davetli olduğu bir törenle plaket ve sertifika alacak. Engelsiz işyerleri, Çankaya Belediyesi’nin web sayfasından (www.cankaya.bel.tr) liste halinde duyurulmasının yanı sıra resmi yolla ulusal ve uluslararası turizm acentelerine bildirilecek. İşyerlerine asılmak üzere ise “Engelsiz İşyeri” bayrağı ve logosu armağan edilecek. Yarışmanın ödül töreni ise 3 Aralık 2013 tarihinde düzenlenecek.

20131101-211404.jpg

Bu Haberi Paylaşın