Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Çankaya’da Örnek Uygulamanın İlk Etabı Beğenildi

25.07.2014

uygulama_10_7_14_a-2014-07-10

Çankaya Belediyesi’nce gerçekleştirilen Sakarya Yaya Bölgesi Çevre Düzenlemesi’nde ilk uygulama görücüye çıktı…

Ankara- Çankaya Belediyesi tarafından Sakarya Caddesi çevresinde başlatılan düzenleme çalışmalarının ilk örneği Bayındır Sokak’ta tamamlandı. Esnaf ve Belediye işbirliği ile genişletilen sokakta ilgiyle izlenen renkli, desenli asfalt uygulaması tamamlandığında çevre sakinlerinin yüzünü güldürdü.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in bölge esnafıyla yaptığı görüşmelerin ardından başlatılan Sakarya Caddesi Yaya Bölgesi Çevre Düzenlemesi çalışmalarında ilk örnek sokak olan Bayındır, esnaf ve vatandaşın yüzünü güldürdü. Düzenlemeleri yerinde izlemek üzere sık sık çalışma alanına gelerek bilgi alan Taşdelen, esnaf ve vatandaşların görüşlerini almayı da ihmal etmedi.

Başkan Taşdelen, çevre sakinleri ve esnaflarla yaptığı görüşmede Sakarya Caddesi’nin önemli bir yaya bölgesi olduğuna vurgu yaptı. Taşdelen, esnafların teşekkürleri üzerine “Çankaya nasıl ki Başkent’in kalbiyse, Sakarya da Çankaya’nın kalbidir. Bu proje kent merkezinde iş yapamayıp uzaklaşmak isteyen esnafın da umudu oldu. Kızılay’ı yaşayan ve yaşanan bir merkez olarak korumak, Belediye’nin olduğu kadar esnaf ve vatandaşların da görevidir” şeklinde konuştu.

Bölgede sürdürülen hummalı zemin ve ışıklandırma düzenlemesinin ardından esnafların talepleri de dikkate alınarak çevre düzenlemeleri başlatılacak.

 

Bu Haberi Paylaşın