Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Çankaya’da Park Sayısı 500’e Ulaşacak

24.07.2015

Cankaya-park sayısı

Çankaya Belediyesi sınırlarını yeşillendirmeye devam ediyor. Belediye sahip olduğu 450 park sayısını 500’e taşımaya kararlı. Çankaya Belediyesi bu yıl bitiminde 14 yeni parkı daha ilçeye kazandıracak.

Çankaya Belediyesi sahip olduğu 450 park sayısını 500’e ulaştırmak için kolları sıvadı. Belediye bu yılsonuna kadar 14 yeni parkı daha ilçeye kazandıracak. Çalışmaların hızla devam ettiği parklar Yaşamkent, Oran, Çayyolu gibi ilçenin çeşitli bölgelerine yapılıyor.

14 PARK AÇILACAK
Hizmetlerinde doğayı ve yeşili koruma öncelikli adımlar atan belediyenin, imar planında yeşil alan görünen her yere park yaptığını belirten Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Şu an inşaatı devam eden 14 parkımız mevcut. Çalışmalar hızla devam ediyor. Birçok parkımızın çalışması bitti ancak açılışını yapmak için yeşillenmesini bekliyoruz” dedi.

Çankaya Belediyesi’nin yaptığı parklardan birinde Türk Edebiyatının unutulmaz kalemi Yaşar Kemal’in adının yaşatılacağını söyleyen Taşdelen, bu parkta ayrıca yağmur suyu toplama kanalının bulunacağını söyledi. Yağmur suyu toplama kanalı ile parkın su ihtiyacı depoda toplanacak olan yağmur ve kar sularıyla sağlanacak. Başkentte ilk kez bir parkta uygulanacak olan proje ile su tüketiminin önüne geçilmek hedefleniyor.

ÇANKAYA PARKLARINA DOĞAL KAYDIRAK
Çankaya Belediyesi parklarda ayrıca arazinin doğal eğiminden faydalanacağı yeni bir sistem daha geliştirecek. Belediye ekipleri, parklarda doğal kaydırak yaparak emniyetli ve doğal tabiatı bozmayan bir eğlence alanı yaratmış olacak.

 

Bu Haberi Paylaşın