Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Çevre Bilinci Çankaya’dan Yeşeriyor

16.05.2017

Çevre koruma ve geri dönüşüm konularında örnek projeler üreten; düzenlediği eğitimler, seminerle, kampanya ve yarışmalarla 7’den 70’e her yaştan Çankayalıyı çevre bilinci hareketine dâhil eden Çankaya Belediyesi, son projesiyle okullardaki etki alanını genişletiyor.

Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği halinde hayata geçirilecek “Çankaya’nın Yeşil Okulları” projesi bu konuda atılan yeni bir adım oldu. Çevre ve geri dönüşüm bilincinin arttırılarak atıkların kaynağında toplanmasını hedefleyen proje sayesinde, Çankayalı çocuklar hem geri dönüşüm konusunda daha bilinçli olacak hem de okullar arasında düzenlenecek yarışma sayesinde çevrenin korunması konusunda tatlı bir rekabet oluşacak.

İlçedeki tüm ilkokulların bilgilendirilerek davet edildiği “Çankaya’nın Yeşil Okulları Projesi” yarışmasında en fazla geri dönüşüm yapan okullara çeşitli ödüller de verilecek. Haziran ayında sonuçlanacak yarışmada birinci olan okul Atatürk Köşesi, ikinci olan okul bahçe spor alanı ve üçüncü olan okul ise okul bahçesi için kamelya ile ödüllendirilecek.

Bu Haberi Paylaşın