Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Çevre Çalışmaları Sertifika İle Tescillendi

01.11.2016

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği, iklim değişikliği alanında yapılan çalışmaları teşvik etmek ve örnek olmalarını sağlamak amacıyla Kentsel Karbon Ayak İzi Envanteri veya Kentsel Sürdürülebilir Enerji Eylem Planlamalarını hazırlayan Bursa Büyükşehir Belediyesi’ni sertifika ile ödüllendirdi.

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği tarafından bu yıl 25’incisi düzenlenen ‘Sağlıklı Kentler İçin Yenilenebilir Enerji’ temalı, Sağlıklı Kentler Birliği Buluşması Mersin Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşti. Birlik üyesi belediye başkanları, belediye temsilcileri ve akademisyenlerden oluşan 200 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen konferansta Bursa Büyükşehir Belediyesinin iklim değişikliği ve enerji verimliliği konusunda yaptığı çalışmalar da Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Nalan Fidan tarafında sunuldu.

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği, kentlerin iklim değişikliği alanında yaptığı çalışmaları teşvik etmek ve örnek olmalarını sağlamak amacıyla Kentsel Karbon Ayak İzi Envanteri veya Kentsel Sürdürülebilir Enerji Eylem Planlamalarını hazırlayan belediyeleri sertifika vererek ödüllendirdi. Bursa Büyükşehir Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bilecik Belediyesi, Nilüfer Belediyesi, Kadıköy Belediyesi, Pendik Belediyesi ve Tepebaşı Belediyesi bu alandaki çalışmalarıyla sertifika almaya hak kazandı.

Bu Haberi Paylaşın