Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Çevre Dostu Torbayla Farkındalık

07.06.2017

Edirne Valiliği ve Edirne Belediyesi tarafından organize edilen 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri Atatürk Anıtı’nda gerçekleştirildi. Edirne Belediye Bandosu eşliğinde İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşuyla başlayan etkinlikler; çelenk sunumu ile devam etti. Törene; Edirne Belediye Başkan Yardımcıları Çiğdem Gegeoğlu ve Selçuk Çakır ile Edirne Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Abdullah Bülbül katıldı. Çelenk sunma töreninin ardından, düzenlenen yarışmalarda ödül alan okullara çeşitli hediyeler takdim edildi.

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Çiğdem Gegeoğlu da geri dönüşümün gelecek nesiller için önemli olduğunu, belediye olarak geri dönüşüme büyük katkı verdiklerini söyledi.

Yeni neslin çevreye kötü davranmadığını anlatan Gegeoğlu, “Hani sevdiklerimizi kaybettikten sonra anlarız onları bir daha geri getirmek mümkün değildir. Çevre de öyle. Kaybettikten sonra bir daha geri getirmek, eskiye döndürmek gerçekten mümkün değil. İstatistiklere ve kendi çocuğuma baktığımda görüyorum ki yeni gelen nesil bizim kadar kötü davranmıyor doğaya. Doğaya değer veriyor ve öyle davranıyor. Ben bunun bir şans olduğunu düşünüyorum. Biz Edirne Belediyesi olarak geri dönüşüm adına aklınıza ne geliyorsa hepsini toplamaya çalışıyoruz. Buradan da Edirnelilere bir çağrı yapalım. Lütfen çöplerimizi ayıralım ve geri dönüşüme katkı sağlayalım. Göreceğiz ki o zaman çok farklı bir dünyada yaşama şansı yakalayacağız” dedi.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Abdullah Bülbül, çevreyi korumanın ve yaygınlaştırılmasının eğitim kanalıyla olacağını belirterek, “Çevre problemlerinin çözümünde uluslararası çalışmaların yanında kamu kurum ve kuruluşlarından eğitim kurumlarına, özel kuruluşlardan sivil toplum örgütlerinden bireylere kadar tüm kesimlerin katkısı büyük önem arz etmektedir. Çevreyi koruma bilincinin oluşturulması ve toplum geneline yaygınlaştırılması eğitimle doğrudan ilgilidir” ifadelerine yer verdi.

Daha sonra Edirne Belediyesi tarafından Edirnelilere; 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde farkındalık yaratmak adına Çevre Dostu Torba, Çevre ve Çocuk Ajandası ile Atatürk baskılı tişört dağıtıldı.

Bu Haberi Paylaşın