Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Çevre Duyarlılığı 365 Gün Devam Etmeli

08.06.2018

Tepebaşı Belediyesi tarafından 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla geleneksel olarak düzenlenen Çevre Çocuk Şenliği, yoğun katılımla gerçekleştirildi. Şenliğe katılan öğrenciler müzik ve dans gösterileri ile coşkuyla eğlendi.

Tepebaşı Belediyesi Özdilek Sanat Merkezi’nde düzenlenen şenliğe, Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ın yanı sıra çok sayıda öğrenci, veli ve öğretmen katıldı. Etkinlik, Özel Çağdaş Okulları öğrencileri tarafından sunulan trompet gösterisi ile başladı. Daha sonra müzisyen Altan Özdil, çocuk şarkılarını seslendirdi ve çocuklar dans ederek keyifli anlar yaşadı.

Burada bir konuşma yapan Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, çevre sorunlarına dikkat çekerek, “Bu duyarlılık sadece 1 gün değil, 365 gün devam etmeli. Dünyada çevre büyük hasarlar görüyor. Bitkileri ve hayvanları zarar görüyor. Eğer biz toprağı, havayı, suyu kirletirsek, geleceğimizi de kirletiriz. Geçmiş yıllarda bazı şeyleri umursamadığımız için iklimsel ısınma sorunu var. Kutuplarda buzullar eriyor; kutup ayıları, foklar ölüyor. Oradaki buzulun erimesi bütün dünyayı etkiliyor. Onun için çevrecilerin bugüne kadar sürdürdükleri bu farkındalık için, emek için çok teşekkür ediyorum. Özellikle hükümetlerin bu konuda çok dikkatli olmaları lazım. Bir proje yapılıyor, milyonlarca ağaç kesiliyor. Tabiat hiçe sayılıyor. Kuşlar, böcekler hiçe sayılıyor. Onları umursamazsak gelecekte onları çok ararız. Biz, sizler adına geleceği düşünüyoruz. Bizler yaşadığımız dönemlerde bu kadar hava kirliliği görmedik. Ama teknoloji ile beraber çevre büyük hasar görüyor. Devlet politikaları ile bu sorunları aşabiliriz. Sevgili çocuklar; yarınlarınız aydınlık olsun” diye konuştu.

Programda ayrıca Tepebaşı Belediyesi ve TAP (Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları) Derneği tarafından gerçekleştirilen ilk ve ortaokullar arasında pil toplama kampanyasında dereceye giren okullara plaket takdim edildi. Tepebaşı bölgesinde faaliyet gösteren 65 okulun katıldığı kampanyada 3.’lüğü Pilpot Binbaşı Ali Tekin İlkokulu, 2.’liği TOKİ Şehit Emre Bolat İlkokulu, 1.’liği ise Ülkü İlkokulu öğrencileri kazandı.

Çevre Çocuk Şenliği, Tepebaşı Belediyesi Eko Şov Ritim Grubu’nun yanı sıra okulların hazırladığı gösteriler ile devam etti. Şenliğe katılan öğrenciler 8 Haziran tarihinde sona erecek olan 2017-2018 eğitim-öğretim yılının yorgunluğunu şarkı, dans, ritim ve tiyatro gösterileri ile doyasıya eğlenerek attı.

Bu Haberi Paylaşın