Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Çevre İçin Eğitimler Sürüyor

14.11.2018

Tepebaşı Belediyesi, Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) ve Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) işbirliği ile atık pillerin, atık elektrikli ve elektronik eşyaların toplanması ve bertarafı konulu, eğiticilerin eğitimi semineri gerçekleştirildi.

63 okuldan 100 öğretmen ve yöneticinin katılımı ile gerçekleşen seminerde TAP Derneği’nden Seyhan Ulucan ve TÜBİSAD’dan Bengisu Evrensel, atık pillerin ve atık elektrikli ve elektronik eşyaların doğaya olan etkilerini, bertarafı konusunda bilinmesi gerekenleri anlatarak; ilk ve orta dereceli okullarda öğrencilerin konuyla ilgili bilinçlendirilmesinin önemine vurgu yaptı. Gerçekleşen seminer, Tepebaşı Belediyesi’nin yakın gelecekte başlamayı planladığı atık elektrikli ve elektronik eşyaların toplanması çalışmaları için de ilk adım oldu. Yetkililer, Bu sene ilk kez gerçekleştirilecek olan atık elektrikli ve elektronik eşyalar ile ilgili okul kampanyasının, bu çalışmanın başlangıç çıktısını oluşturacağı belirtti.

2018-2019 Eğitim öğretim yılı için TÜBİSAD tarafından okullarda yapılacak atık pil ve atık elektrikli ve elektronik eşyaların toplama kampanyası da Nisan ayında sona erecek ve dereceye giren okullar, Tepebaşı Belediyesi Çevre Şenliği’nde ödüllendirilecek.

Bu Haberi Paylaşın