Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Çevre kirliliğine karşı sigara izmarit kutuları asıldı

28.01.2015

tarsus_Izmarit Kutusu

Tarsus Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından caddelerde sigara izmaritlerinin yere atılmasını önlemek amacıyla Yarenlik Alanı’nda bulunan aydınlatma direklerine izmarit toplama kutuları monte edildi.

Çevrede oluşan kirlilik sorununa dikkat çekilerek yere atılan izmaritlerin bu kutu ile toplanmasını sağlamak olduğunu dile getiren Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, amaçlarının yerde oluşan görüntü kirliliği ile çevre kirliliğinin önüne geçilmesi yolunda daha önce atılan adımların devamını sağlamak olduğunu dile getirdi.

Başkan Can, “Belediyemiz tarafından kent merkezinin nüfus olarak yoğun olduğu ve trafiğe kapalı olan Yarenlik Alanı’nın çeşitli noktalarına izmarit toplama kutuları yerleştirildi. Şehirleşmenin ve modernleşmenin en önemli göstergelerinden biri şehrin temizliğidir. Ancak Şehrin temizliği sadece belediyenin hizmeti olarak değerlendirilmemeli ve halkımızın da bu konuda duyarlı olması ve çevre temizliğine katkıda bulunması gerekmektedir. Çünkü oluşan çevre kirlilikleri insan eliyle ortaya çıkmaktadır ve bu kirliliklerin giderilmesi önce vatandaşlık görevimizdir. Bu kirliliklerin önlenmesinde yaşam alanlarımız olan evlerimiz, okullarımız, sokaklarımız ve caddelerimizden başlayarak önce çevremizi daha sonra geleceğimizi koruyalım’’ ifadesini kullandı.

Bu Haberi Paylaşın