Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Çevre ve Görüntü Kirliliğine Tahammülümüz Yok

27.10.2014

Mersin - Çevre ve Görüntü Kirliliğine Tahammülümüz Yok (1)

Büyükşehir Belediyesi’nin yetki ve sorumluluk alanlarına giren bölgeleri karış karış gezerek, çevre ve görüntü kirliliğine neden olan hususları tespit edip çevre düzenleme çalışmalarını sürdürüyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekiplerinin, Turgut Reis Mahallesi Saadettin Bey İlköğretim Okulu yanında bulunan boş arsanın usulsüz şekilde işgal edildiğini, Mersin’e yakışmayan görüntü ve çevre kirliliğine neden olduğunu tespit etmesi sonucu, Akdeniz Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ile müşterek çalışma yaptı. Yapılan çevre düzenlemesi kapsamında, Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı’na bağlı Proje İnşaat Müdürlüğü’ne ait iş makineleriyle söz konusu arsada bulunan moloz yığınları, hafriyat, gübre vb. atıklar temizlenerek, çevre ve görüntü kirliliği tamamen ortadan kaldırıldı.

Tespit edilen boş arsaya madde bağımlısı gençlerin gelerek mahalle halkını rahatsız etmesinin beyan edilmesinin ardından, kontrolsüz arsa üzerinde yapılan bu düzenleme sayesinde, madde bağımlısı gençlerin de gelmesi önlenerek mahalle sakinleri huzura kavuştu.

Yapılan çalışmalar hakkında açıklama yapan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Mersin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı kanun ve yönetmelikler çerçevesinde, Mersin halkının çevre ve görüntü kirliliğinden arındırılmış, düzenli, temiz bir yaşam alanına sahip olması amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Büyükşehir’e yakışmayan bu görüntülere tahammülümüz yoktur.” dedi.

Bu Haberi Paylaşın