Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Çevreci Araçları Türkiye’ye Örnek Oluyor

28.03.2017

Tepebaşı Belediyesi hayata geçirdiği projeler ile Türkiye’ye örnek olmaya devam ediyor.Tepebaşı Belediyesi’nin toplumsal belediyecilik anlayışı içerisinde insan, çevre, ve kültür odaklı gerçekleştirdiği çalışmalar ile yakaladığı başarı, birçok belediye ve belediye başkanı tarafından takdir edilmeye devam ediyor. Tepebaşı Belediyesi’nin çalışmaları ve hayata geçirdiği projeler hakkında bilgi almak için gelen Çorum Oğuzlar Belediye Başkanı Orhan Ateş, Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ı makamında ziyaret etti.Tepebaşı Belediyesi’nin çalışmaları ve Türkiye’ye örnek olan projeler hakkında Başkan Ataç’tan bilgi alan Ateş” Öncelikle sizleri kutluyorum.

Çorum ilinde herkes sizin hayata geçirdiğiniz projeleri konuşuyor. Çevreci elektrikli araçlar almışsınız. Bende bu araçları görmeye geldim. Kısıtlı bütçe ile belediye çalışmalarını yerine getiriyoruz. İmkânımız olursa bizlerde bu elektrikli, çevreci araçlardan almak istiyoruz” dedi.Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Ataç ise” Akıllı kentsel dönüşümün hızlandırılmasında yeni model olan “Akıllı Şehir Projesi” için Tepebaşı Belediyesi’nin Avrupa Komisyonu’ndan aldığı 5.000.000 Euro hibe sayesinde Avrupa standartlarındaki yerli üretim olan elektrikli, çevreci otobüsleri aldık. Türkiye’de ilk kullanan belediye, Tepebaşı Belediyesi’dir.

Bizim için bu bir övünç kaynağıdır. Bunun yanında yine çevreci 22 tane hibrit araç belediyemiz araç filosunda görev yapıyor. Tepebaşı Belediyesi bu alanda Türkiye’ye örnek olmaya devam ediyor. Belediye olarak elimizden geldiği kadar sizlere destek vermeye hazırız.” dedi.

Bu Haberi Paylaşın