Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Çevreci Gebzeye Birincilik Ödülü

08.06.2013

Gebze Belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçe belediyeleri arasında düzenlenen atık pil toplama yarışmasında toplanan 7 ton atık pille birincilik ödülünün sahibi oldu. İzmit’te düzenlenen törene katılan Başkan Köşker ödülü Gebzeli öğrencilerle birlikte aldı.

5 AYDA 7 TON ATIK PİL
Gebze Belediyesi’ne bir ödül daha. İlçe genelinde başlattığı Geri Kazanım Projesi ile kullanılabilir evsel attıkların ekonomiye kazandırılmasını sağlayan Gebze Belediyesi’ne bir çevre ödülü daha. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve 12 ilçe belediyesi arasında yapılan atık pil toplama kampanyaları yarışmasında Gebze Belediyesi 1. oldu. 5 ay gibi kısa bir sürede ilçe genelinde toplam 7 ton atık pil toplayan Gebze Belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ilçeler arası atık pil toplama yarışmasında birinci oldu.  İzmit Sekapark’ta bulunan uçurtma tepesinde düzenlenen Dünya Çevre Haftası etkinliklerinde birincilik ödülünü Kocaeli Vali Yardımcısı Dağıstan Kılıçaslan’ın elinden alan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, ödülü Gebzeli öğrencilerle birlikte kutladı.

ÖDÜLÜ ÖĞRENCİLERLE KUTLADI
Törende Gebze’de en çok atık pil toplayarak birinci olan Koç Orta Okulu, ikinci olan Gazi İlköğretim Okulu ve üçüncü olan Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencileriyle birlikte günün anısında hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Köşker, “Gebze’mizde hız kazandırdığımı GEKAP geri kazanım projemizle hem çevremizi koruyoruz hem de geleceğimizin teminatı olan gençlerimizde var olan çevre duyarlılığını perçinliyoruz. Çalışmalarıyla ödülü Gebze Belediyemize kazandıran ilgili tüm mesai arkadaşlarımızı kutluyorum, şükranlarımı sunuyorum” dedi. Atık pil toplama yarışmasında İzmit Belediyesi ikinci, Derince Belediyesi üçüncülük ödüllerinin sahipleri oldu.

Bu Haberi Paylaşın