Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Çevremize Ve Geleceğimize Sahip Çıkıyoruz

23.07.2018

Tepebaşı Belediyesi vatandaşların daha temiz ve güvenilir bir çevrede yaşamlarını sürdürmeleri için gerekli önlemleri almaya ve bu doğrultuda çalışmalar yapmaya devam ediyor. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen geri kazanım uygulamaları ile hem bilinçli tüketim alışkanlığı kazanılması sağlanıyor hem de atık oluşumu engelleniyor.

734 BİN 373 KG AMBALAJ ATIK, 90 BİN KG ATIK YAĞ!

Bu kapsamda 2018 yılı Ocak – Haziran dönemi verilere göre, Tepebaşı Belediyesi tarafından geri kazanımı sağlanan ambalaj atık miktarı 734 bin 373 kilograma ulaştı.

Diğer yandan çevre için büyük bir tehlike unsuru olan bitkisel atık yağlar ve atık piller konusunda da her geçen gün daha fazla kişinin bilinçlenerek çevre korumasına katkı yapması sağlanıyor. Tepebaşı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalarla, evlerinde bitkisel atık yağlarını biriktiren vatandaşlar için muhtarlıklarda, belde evlerinde, okullarda, camilerde ve çeşitli kurum, kuruluşlarda bitkisel atık yağ toplama noktası yer alıyor. 2018 Ocak – Haziran döneminde Tepebaşı ilçesinde toplanan atık yağ miktarı ise 90 bin kilogram oldu. Dolayısıyla Tepebaşı ilçesinden toplanan bitkisel atık yağ miktarı ile binlerce litre suyun kirlenmesi engellendi.

20 BİN 5 KİLOGRAM TEKSTİL ATIĞI

Ayrıca Ocak – Haziran döneminde Tepebaşı ilçesinde toplanan tekstil atığı miktarı da 20 bin 5 kilograma ulaşmış durumda. Tepebaşı Belediyesi yetkilileri konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Geri dönüşümün geleceğimiz açısından taşıdığı önemin farkındayız. Çalışmalarımızı bu doğrultuda sürdürürken, Tepebaşı ilçesi yaşayanları da gerekli duyarlılığı göstererek, çevreye ve geleceğe sahip çıkıyor. Daha temiz ve yaşanılabilir bir çevre için geri dönüşüm çalışmaları devam edecek” ifadelerini kullandı.

Bu Haberi Paylaşın