Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Çevreye Duyarlı Gençlere Ödülleri Verildi

08.06.2018

5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında Menteşe Belediyesi ve Muğla Çevre Geliştirme Derneği tarafından düzenlenen okullar arası atık toplama yarışmasında dereceye giren okullara ödülleri Konakaltı İskender Alper Kültür Merkezinde düzenlenen törenle verildi.

940 litre atık yağ, 65 ton ambalaj atığı ve 529 kilogram atık pil toplandığı yarışmada öğrencileri tebrik eden Başkan Gümüş, “Gelecek kuşaklara yaşanabilir bir dünya bırakmak için öncelikli görevimiz çevre bilinci geliştirmek, yaşanabilir, sağlıklı bir çevre ve dünya için çevreyle barışık bir hayat sürmektir. Menteşe Belediyesi olarak geri kazanım, atık toplama, çevre kirliliğinin önlenmesi gibi hizmetler ile sağlıklı kentleşme yolunda çok önemli adımlar attık. Bu anlamda dördüncüsünü düzenlediğimiz Menteşe Okullar arası Atık Toplama Yarışmasına katılım gösteren okullarımıza teşekkür ediyor, ödüllendirilecek okullarımıza ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum.” dedi.

Başkan Gümüş’ün konuşmasının ardından atık toplama yarışmasında ambalaj atığı kategorisinde birinci olan Türdü 100.Yıl Ortaokulu’na dizüstü bilgisayar, atık yağ kategorisinde birinci olan Muğla 75.Yıl Fen Lisesine yazıcı, atık pil kategorisinde birinci olan Marmaris Anadolu Lisesine spor malzemesi ödülleri Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Başkan Yardımcısı Murat Gökalp ve Çevre Geliştirme Derneği Başkanı Nihal Yılmaz tarafından takdim edildi.

Ödül törenine katılan çocuklara Başkan Gümüş tarafından Atatürk baskılı tişört ve yapboz takımı hediye edildi.

Bu Haberi Paylaşın