Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Çocuk Senfoni Orkestrası Tepebaşı’nın Gururu

17.10.2018

Tepebaşı Belediyesi İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası, Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’nce ödüle layık görüldü.

Sağlıklı Kentler Birliği tarafından düzenlenen 30. Olağan Meclis Toplantısı ve Aktif Yaşlanma Temalı Konferans, Kadıköy Belediyesi ev sahipliğince gerçekleşti.

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği tarafından bu yıl 10.’su düzenlenen, 32 üye belediyenin 91 projeyle başvurduğu Sağlıklı Kentler Birliği 2018 Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Ödülleri yarışması sahiplerini buldu.

Büyük bir sosyal sorumluluk projesi olan, kurulduğu günden bu yana yurtiçi ve yurtdışında birçok konser veren Tepebaşı Belediyesi İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası, 2018 Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama ödüllerinde, Sosyal Sorumluluk kategorisinde ödüle layık görüldü. Ödülü, Sağlıklı Kentler Birliği Başkanı (Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı) Menderes Mehmet Tevfik Türel, Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’a takdim etti.

Başkan Ataç’a Tepebaşı Belediyesi Meclis Üyesi Turgut Doğandor ile Tepebaşı Belediyesi Sağlıklı Kentler Proje Koordinatörü İnci Çalışkan eşlik etti. Kazanılan bu başarı hakkında bir değerlendirme yapan Başkan Ataç, “Çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak, sanata yönlendirmek adına hayata geçirdiğimiz bu proje, gün geçtikçe büyüyor ve yeni başarılara imza atıyor. Çocuklarımız o kadar iyi çalışıyorlar ki yurtiçinde verdikleri onlarca konserin yanı sıra yurtdışından da davetler alıyorlar. Geçen yıl Mayıs ayında Belçika’nın Neerpelt kentinde düzenlenen Avrupa Genç Müzisyenler Festivali’nde aldıkları 3.’lük ödülü, bu başarının en güzel örneğidir. Ayrıca çocuklarımız, yine 2017’nin Mayıs ayında, dünyaca ünlü besteci ve piyanist Fazıl Say ile aynı sahneyi paylaşmanın, birlikte konser vermenin onurunu yaşadılar. Çocuklarımızla gurur duyuyorum. Onlar için ne yapsak az” şeklinde konuştu.

Bu Haberi Paylaşın