Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Çocuklar Bu Yıl da Doğaya Dokunacak

28.06.2013

Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık’ın ‘Çocuk Dostu Çankaya’ projesi kapsamında başlatılan “Doğaya Dokunuyorum” etkinliğinde bu yıl da yüzlerce çocuk doğayla kucaklaşacak.

Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık’ın ‘Çocuk Dostu Çankaya’ projesi kapsamında sürekli sayıları arttırılan oyun sokakları, gündüz bakımevleri ve etüt merkezlerinin yanı sıra her yıl düzenlenen ‘Doğaya Dokunuyorum’ etkinliğinden bu yıl da yüzlerce çocuk yararlanacak.

Çankaya Belediyesi Toplumsal Dayanışma Merkezi (TODAM) bünyesindeki çocuklar söz konusu projeyle 1-20 Temmuz 2013 tarihleri arasında izcilik kamplarından drama çalışmalarına, bisiklet şenliğinden ağaç dikimine kadar pek çok etkinlikte yer alacak.

EKOSİSTEM GEZİLERİ YAPILACAK

9-12 yaş arasındaki 400 çocuğun doğayı yakından tanıması, çevre bilinci kazanması, doğadaki sorunları ve çözüm yollarını gözlemleyebilmesinin amaçlandığı proje kapsamında ekosisteme ilişkin eğitim de verilecek. Kızılcahamam, Atatürk Orman Çiftliği ve Karagöl’de ekoloji gezisi yapacak çocuklar, Tabiat Tarihi Müzesi’ni de gezecek.

Fotoğraf çekmelerinin yanı sıra, maket çalışması, resim gibi çeşitli el becerilerine ilişkin faaliyetlerde de bulunacak çocuklar, yirmi gün sonunda yaptıklarını sergileme imkanı da bulacak.

Çocuklar, aralarında TEMA Vakfı, Türkiye İzcilik Federasyonu Ankara İzcilik İl Temsilciliği, Delta Bisiklet, Aktiffelsefe ve Sinemaart’ın yanı sıra GEA’nın (Toprak Ana) da bulunduğu çalışmalarda, izcilik aktivitelerinde bulunarak, bisiklete binerek, ağaçları tanıyarak doğaya dokunacak. Bin Çocuk Korosu ile de bir araya gelecek çocuklar, hep birlikte doğa şarkıları söyleyecek.

Bu Haberi Paylaşın