Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Çocuklar Büyükşehir’le Sağlıklı Gülüyor

27.12.2016

Büyükşehir Belediyesi’nin Habibler Mahallesi’ndeki Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi 2 yılda 44 bin çocuğa ücretsiz ağız ve diş bakımı hizmeti verdi

Büyükşehir Belediyesi “Çocuklarımız Güzel Gülsün, Geleceğimiz Sağlıkla Büyüsün” sloganıyla 5-14 yaş grubu çocukların ağız ve diş sağlığı muayenelerini ücretsiz olarak gerçekleştiriyor. Ağız- diş sağlığı poliklinik hizmeti, koruyucu hekimlik hizmeti, ağız içi muayene ve tarama hizmeti ve diş sağlığı eğitimleri veren merkez Antalyalı çocukların vazgeçilmezi oldu.
DİŞ KORKUSU YAŞAMIYORLAR
Merkezde erken yaşta diş sağlığını koruma bilinci aşılamak için eğitim verilirken, 5-14 yaş arası çocuklara diş çekimi, dolgu, fissür örtücü, kuafaj, polisaj, flor uygulamaları ücretsiz yapılıyor. Antalya’daki çocuklar okullarından servisler ile alınarak diş kontrolleri yapılıyor. İlçeler ve uzak mahallelere ise gezici ekipler hizmet götürüyor. Güler yüzlü ve tecrübeli hekimler çocuklara dişçi korkusu yaşatmıyor.  Ağız ve diş sağlığı konusunda bilgi sahibi olan çocuklar, dişçi koltuğundan artık gülerek ayrılıyor.
ÇOCUKLAR SAĞLIKLA GÜLÜMSÜYOR
Çocuk Ağız  Diş Sağlığı ve Eğitim Merkezi’nde 2 yılda 44 bin çocuğa diş kontrollerinin yanı sıra flor uygulaması, diş çekimi, derin olmayan çürük dolgusu yapıldı. 19 ilçede toplam 391 okulda eğitim çalışmaları gerçekleştirilerek, 58 bin çocuğa ulaşıldı. Ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçlendirilen çocuklara diş fırçası ve macun hediye edildi. Ekipler, ayrıca Çıplaklı’da bulunan Özel Büyükşehir Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencilerinin de yılda iki kez ağız ve diş muayenelerini gerçekleştirdi.

Bu Haberi Paylaşın