Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Çocuklar Obeziteye Karşı Yürüdü

03.05.2013

Nevşehir Üniversitesi Semra ve Vefa Küçük Sağlık Meslek Yüksekokulu, Nevşehir Halk Sağlık Müdürlüğü ve Avanos Toplum Sağlığı Merkezi işbirliği ile “Obezite Farkındalık Programı” çerçevesinde Avanos’ta bulunan ilköğretim okulu öğrencilerinin katılımıyla yürüyüş gerçekleştirildi.

Nevşehir Üniversitesi Semra ve Vefa Küçük Sağlık Meslek Yüksekokulu, Nevşehir Halk Sağlık Müdürlüğü ve Avanos Toplum Sağlığı Merkezi işbirliği ile “Obeziteye Hayır Resim Yarışması”nda dereceye giren öğrenciler ödüllerini Avanos çarşı meydanında aldı.

Son 10 yılda ülkemizde obezite konusunda yüzde 30 artış gerçekleşti. Buda önümüzdeki 15-20 yıl için de büyük bir sorun olarak karşımıza çıkacak. Obeziteye karşı toplumumuzu bilinçlendirmeye ve sorunu en temel noktada çözmeye yönelik olarak ilköğretim okullarımızda bilinçlendirme çalışmaları yapmak üzere sosyal projeler geliştiriliyor. Bunlardan bir tanesi 30 Haziran tarihinde Avanos’ta gerçekleştirildi.

“Obezite Farkındalık Programı” çerçevesinde ilköğretim okullarında resim ve slogan yarışması düzenlendi. Dereceye giren öğrencilere ödülleri ilçemiz merkezinde düzenlenen yürüyüşün ardından çarşı meydanında verildi. Dereceye giremeyen ve programa katılan bütün öğrencilere de ayrıca mansiyon ve hediyeler dağıtıldı.

Bu Haberi Paylaşın