Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Çocuklarımıza Hayvan Sevgisini Aşılayalım Dünyamızı Hayvan Dostlarımızla Paylaşalım

08.10.2019

Hayvan Hakları Koruma Günü sebebiyle 75. Yıl İlkokulu öğrencileri ve öğretmenleri, 4 Ekim 2019 Cuma günü saat 10.00’da Malkara Belediyesi Geçici Hayvan Barınağı’nı ziyaret ettiler.

Geçici Hayvan Barınağına gerçekleştirilen ziyarette Malkara Belediyesi Veteriner Hekimi Atilla Bakın, 75. Yıl İlkokulu öğrencilerine Geçici Hayvan Barınağında koruma altına alınan hayvanlara uygulanan işlemleri anlatarak, sokak hayvanlarına zarar verilmediği müddetçe kendilerine de zarar verilmeyeceğinin bilgisini verdi.

75. Yıl İlkokulu öğrencilerinin hayvan dostlarımız ile empati kurmasını ve merhamet duygusu kazanabilmesi için, “Pati Kardeşin“ adlı projeyi uygulamaya geçirdiklerini belirten Sınıf Öğretmeni Hülya Tarih;“ 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla Malkara Belediyesi Veterineri Atilla Bakın’ın rehberliğinde Geçici Hayvan Barınağı’nı ziyaret ettik. Ziyaretimizde öğrencilerimize sokak hayvanlarını besleme fırsatı sunduk. Projeyi yürütmekteki amacımız sokak hayvanlarına sahip çıkmamız gerektiğini tüm bireylerimize aşılamaktır. Gerçekleştirdiğimiz bu proje yetişkinlere de örnek olmasını temenni ediyorum. Ayrıca bizleri Geçici Hayvan Barınağında ağırlayan Malkara Belediye Başkanı Sayın Ulaş Yurdakul’a teşekkür ederiz.“ dedi.

Geçici Hayvan Barınağı ziyaretinde öğrencileri yalnız bırakmayan Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul;“ Burada gördüğümüz tablo, ağaç yaşken eğilir atasözünü aklımıza getirdi. Hayvan sevgisinin etkili olabilmesi için çocuklarımıza küçük yaşta hayvan sevgisini aşılamalıyız. Bizler hayatımızı devam ettirdiğimiz sürece, hayvan dostlarımızda aramızda olacaklar. Onlarla bir bütün halde yaşamayı öğrenmemiz gerekiyor. Onlarında bu dünyada yaşamaya hakları var. Hemşehrilerimizden sokak hayvanları ile ilgili şikayetler alıyoruz. Malkara Belediyesi olarak sokak hayvanlarına yönelik çalışmalarımızı kanunların belirttiği şekilde yürütmekteyiz. Değerli hemşehrilerimizden isteğim çocuklarımıza merhamet duygusunu ve hayvan sevgisini aşılayalım. Hep birlikte göreceğiz ki hayatımız onlarla daha da renklenecektir.

75. Yıl İlkokulu Öğrencilerine, Öğretmenlerine ve Emeği Geçen Herkese Teşekkür Ederim.

Hayvanları Koruma Günü’ne farkındalık yaratmak amacıyla 75. Yıl İlkokulunun yapmış olduğu proje bizleri sevindirdi. Eminim ki bu tür farkındalık projeleri ilçemizde yaygınlaşacak ve sokak hayvanlarımızın hayatta kalma mücadelesine tüm hemşehrilerimiz ortak olacak. ‘Pati Kardeşin’ Projesi Yöneticisi Özlem Esen’e, 75. Yıl İlkokulu 3/B Sınıf Öğretmeni Hülya Tarih’e, 75. Yıl İlkokulu Müdürü Ulaş Engin’e, hayvansever öğrencilerimize ve emeği geçen herkese hayvan sevgisine farkındalık yarattıkları için teşekkür ederim. “ dedi.

Geçici Hayvan Barınağı ziyaretinde 75. Yıl İlkokulu öğrencileri sevimli hayvan dostlarımızı elleriyle beslediler ve besleme sırasında hayvanlara zarar verilmediği sürece kendilerinin de zarar görmeyeceğini anladılar.

Ziyaretin ardından Malkara Belediyesi tarafından 75. Yıl İlkokulu öğrencilerine Süt ikramında bulunuldu.

75. Yıl İlk Okulu’nun yürüttüğü projede öğrencilerin, öğretmenlerin, velilerin ve hayvanseverlerin maddi katkılarıyla alınan hayvan kulübelerine yardımseverlerin isimleri yazdırılmış olup, hayvan kulübeleri uygun görülen ve denetimlerin yapılabileceği yerlere teslim edilmiştir.

Bu Haberi Paylaşın