Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Çocukların Sevgisiyle Engelleri Aşıyor

06.12.2016

Kitap Okuyan Çocuklar Oyun Kitaplığı, haftanın her günü sayısız aktivite için çocukları ağırlıyor. Kitaplık görevlisi Seden Serin, “Kendimi çok şanslı hissediyorum. Çünkü tamda her şeyden ümidimi kestiğim bir dönemde Başkanımız Sayın Neşet Tarhan’ın el uzatması sayesinde engelli olmanın verdiği sıkıntıyı burada çocuklarla kurduğumuz dünyamızda aşıyoruz” dedi.

Mezitli Belediyesi bünyesindeki Kitap Okuyan Çocuklar Oyun Kitaplığı’nda çalışan ve 9 aylıkken geçirdiği çocuk felci sonucu iki ayağı tutmayan 36 yaşındaki Seden Serin, engelli olmasını çocukların sevgisiyle aşıyor. Miniklere kitap okuma alışkanlığı kazandırmanın yanı sıra, çocuklarla birlikte hayal kurma, deney yapma, oyun hamuru, parmak boyası yapıp hep birlikte keyifli zaman geçiren Serin, “Burada işe başladıktan sonra dünyam değişti. Hayata daha çok bağlandım. Çocukların saf ve gerçek sevgilerinden dolayı daha mutlu oluyorum. Hayatta hep bir amacımın olmasını istiyordum. Artık bir amacım var. Çünkü çocukların yüzünü güldürebiliyorum. Onları çok seviyorum. Onlar gülerse ben de mutluyum. Hayatı şimdi daha çok seviyorum” dedi.

İŞE GİRDİKTEN SONRA DÜNYAM DEĞİŞTİ

Engelinden dolayı sıkıntılı bir süreçten geçtiği bir dönemde Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın kendisine el uzatmasıyla adeta dünyasının değiştiğine vurgu yapan Serin, “Bir kaç aylıkken geçirdiğim bir rahatsızlık sonrası engelli oldum. Geçirdiğim ameliyatlar nedeniyle okumayı çok sevdiğim halde ilkokulu 3’ncü sınıfta bırakmak zorunda kaldım. Ama okuma aşkı içimde hiç bitmedi. Fakat toplumsal yaşamda önümüze çıkarılan engeller bizi daha çok zorluyor. Ben kendimi şanslı olarak görüyorum çünkü Sayın Neşet Tarhan sesimi duydu. Şimdi çok sevdiğim bir işi enerji aldığım çocuklarla yapıyorum” diye konuştu.

HERKESİN DUYARLI OLMASI GEREKİYOR

Başkan Tarhan’ın kendisini işe almakla kalmayıp sürekli ilgilendiğinin de altını çizen Serin, “Sayın Başkanımız Neşet Tarhan, beni burada işe almakla kalmadı. Sürekli geliyor, arıyor, zaman zamanda internet aracılığı ile görüşme imkanı buluyorum. Her gün engelliler birçok sorunla karşılaşıyor. Sokağa çıktığımda engeller peşimi bırakmıyor. Toplum olarak bilinçlenmemiz gerekir. Önce sandalyeyi değil insanı görmek gerekir. Ben buna inanıyorum. Halkımızdan da, tüm Türkiye’nin bu konuda gerçekten duyarlı olmasını istiyorum” şeklinde konuştu.

BELEDİYE BAŞKANIMIZDAN ÇOK MEMNUNUZ

Kızıyla birlikte haftada birkaç kez Kitap Okuyan Çocuklar Oyun Kitaplığı’na geldiğini söyleyen Aysun Çardak “Biz Mezitli’de yaşayanlar olarak kendimizi çok şanslı görüyoruz. Çünkü sosyal olarak çok etkili ve çalışkan bir belediye Başkanımız var. Başka ilçelerden hatta başka şehirden gelen arkadaşlarımız bile var. Onlarında bize sürekli söyledikleri, “Neden Toroslar bölgesinde böyle bir yer yok, neden Adana’da ki belediyeler böyle bir şey düşünmemiş diyorlar. Çok sıcak ve yararlı bir ortam. Kızımda da yaşanan değişiklikleri çok iyi gözlemliyorum. Bize bu imkanı sağlayan Başkanımız Neşet Tarhan’a ve burada görevli çalışanlara çok teşekkür ediyoruz” dedi.

EN YARARLI GÖREVİ SUNDUK

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, engellilerin toplumun eşit bireyleri olduğuna dikkat çeken Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Biz engellileri sadece bir gün hatırlamak yerine, onların hayatını nasıl kolaylaştırabileceğimiz ve onların bizimle eşit haklara sahip vatandaşlar olduğu bilinciyle hareket etmeliyiz. Seden Serin arkadaşımız da ekibimizin bir parçası. Kendisine en yararlı olabileceğini düşündüğü yerde görevlendirdik. İşini en iyi şekilde yapmaya çalışıyor. Çocuklarla iyi bir diyalog ortamı yakaladı. Biz engelli vatandaşlarımızı, toplumsal hayatta daha aktif hale getirirsek aynı Seden Serin gibi ne denli topluma yararlı hizmetler yapabileceklerini görürüz” dedi.

Bu Haberi Paylaşın