AnasayfaÜyelerimizSıkça Sorulanlarİletişim Bilgileri
 

Duyurular

COVID-19 Sürecini Üye Belediyelerimizle Konuştuk

Tarih : 5 Mayıs 2020

COVID-19 salgınının ülkemizde görülmeye başlamasından itibaren üye belediyelerimizin yaptıkları çalışmaları, karşılaştıkları zorlukları, çözüm önerilerini ve yeni stratejilerini öğrenmek amacıyla Birliğin Danışma Kurulu Üyelerinin destekleriyle 20 üye belediyemizin koordinatörü ve temsilcileri ile görüştük.

Üye belediyelerimize COVID-19 salgınının ülkemizde görülmeye başlamasından bu ana kadar olan süreçte yaptıkları faaliyetleri, karşılaştıkları sorunları, nasıl çözümler ürettiklerini sorduk. Birliğimizden beklentilerini dinledik. Salgın sonrası süreçte Birliğimizin ve belediyelerin çalışma biçimleri ve yapılanmalarını tartıştık.

İstanbul, Balıkesir, Samsun ve Ordu Büyükşehir Belediyeleri ile Bilecik, Çankaya, Odunpazarı, Beşiktaş, Mezitli, Bandırma, Mudanya, Kadıköy, Muratpaşa, Tepebaşı, Adalar, İnegöl, Nilüfer, Menteşe, Didim ve Malkara Belediyelerin koordinatörleri ve temsilcilerinin katıldığı telekonferansların moderatörlüğünü Birlik Müdürü Murat Ar yaptı. Danışma Kurulu Üyelerimiz Erdem Saker, Prof. Dr. Handan Türkoğlu, Prof. Dr. Feza Karaer, Prof. Dr. Didem Evci Kiraz, Prof. Dr. Tülin Vural Aslan, Doç. Dr. Emel İrgil, Doç. Dr. İnci Parlaktuna ve Doç. Dr. Gül Sayan Atanur soruları ve yorumlarıyla tartışmalara katkı verdiler.

Üye belediyelere yöneltilecek anket sorularının cevapları üç ayda bir yayınlanan Birliğin kurumsal yayını Kentli dergisinin COVID-19 özel sayısında Danışma Kurulu Üyelerinin yorumlarıyla yer alacak.

Etkinlikler
 
Yayınlar
 
Diğer Yayınlarımız
 
Video Galerisi
 
Fotoğraf Galerisi
 
 
 
Üye Belediyelerimiz
 
 
Anasayfa ÜyelerimizBirlik HakkındaSKB HaberleriÜye Belediye HaberleriYayınlarFotoğraf Galerisiİletişim Bilgileri
© 2005-2020 Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği. Tüm hakları saklıdır.