Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Cumhuriyet Tarihinin İlk Külliyesi İçin Destek Protokolü İmzalandı

02.08.2013

Ahi Evran Külliyesi Destek Protokolü imza töreni, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

İmza törenine, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak, Kırşehir Milletvekili Muzaffer Aslan, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken , Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği Başkanı Kadir Akgül, Bakanlık bürokratları, Birlik bürokratları, Kırşehir’den, içerisinde sivil Toplum Kuruluşları temsilcilerinin de olduğu kalabalık bir heyet ve basın mensupları katıldı.

Tören, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçecinin sunumu ile başladı.
Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci projeyi tanıtan sunumuna başlarken ; Bakan Yazıcı’ya Ahiliğe ve projeye yaptığı destekten dolayı Kırşehirliler adına teşekkür etti, bu projenin Cumhuriyet tarihinin ilk Külliye projesi olduğunu da vurguladı.

Protokolün açış konuşmasını yapan Bakan Yazıcı, Anadolu topraklarının çok zengin bir yapıya sahip olduğunu belirterek, tarihte iz bırakanlar arasında Ahi Evran’ın bulunduğuna dikkati çekti.

Yazıcı, Ahi Evran Külliyesi projesine Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin , Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliğinin ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonunun destek sağladığını ifade ederek, “12 milyon liralık bütçe sağlanmış oldu. Elbette ki diğer desteklerle de bu projeyi tamamlayacağız” dedi.

Daha sonra sırasıyla konuşan TESKOMB Başkanı Kadir Akgül de 10 yıl öncesine kadar kendi personelinin maaşını dahi veremeyen bir kurum olduklarını ancak çalışmaları sonucunda bugün itibariyle çeşitli illerdeki projelere destek verecek hale geldiklerini ,TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ise hayırlı bir iş için toplandıklarını ifade ederek, “Gerçekten çok büyük emek verilmiş bir proje, emeği geçen herkesi kutluyorum dedi.

Konuşmaların ardından Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, TESKOMB Başkanı Kadir Akgül, Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak ve Kırşehir Belediye Başkanı Bahçeci, protokolü imzaladı.

Bu Haberi Paylaşın