Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Daha Temiz Bir Çevre İçin El Ele

22.02.2013

Kırşehir Belediyesi, KIR-ÇED ve TEMA ortaklığıyla gerçekleşen kentlilik bilinci sunumları Cacabey ilköğretim Okulu’ndan sonra Hürriyet İlköğretim Okulu’nda yapıldı.

Bu öğretim yılında 27 okulda gerçekleşecek olan sunumlar; daha bilinçli, çevre dostu, çevresini tanıyan, çevresine saygı duyan bir toplum oluşturmak için başlatıldı.
Sunumların öncesinde Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Okul Aile Birliği başkanı Ayşe Evik, mahalle sakinleri ve okul idaresiyle bir araya gelerek onların isteklerini dinledi.
KIR-ÇED, TEMA ve Kırşehir Belediyesi sunumlarının ardından Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Öncelikle bu sunumlarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Sunumlar son derece yararlı ve açıklayıcıydı. Sizler bizim geleceğimizsiniz. Sizler ilerde çok önemli mesleklere sahip olacaksınız. Bu ülkeye biz sizlere emanet edeceğiz. Bunları yaparken de biz sizleri geleceğe en iyi şekilde hazırlayacağız. Dünyada hızla devam eden gelişen bütün ülkelerle mücadele eden ülkenin evlatları olarak geleceğe en iyi şekilde hazırlanmamız gerekir. Bizim bu sunumlarla ana hedefimiz aileleriniz, öğretmenlerinizle ile birlikte daha donanımlı, daha bilinçli bireyler olarak yetişmenizi sağlamaktır. O yüzden bizler sizlerin birbirlerinin hukukunu gözeten insanlar olmanızı istiyoruz. Yaşadığınız çevrede sadece kendi çıkarlarını değil başkalarının da menfaatlerini düşünen bireyler olmanız en büyük arzumuz. Bunun için önce evimiz, sınıfımız, mahallemiz ve şehrimizi temiz tutarak başlayacağız “ diye konuştu.

Kırşehir Belediyesi olarak öğrencilerin, vatandaşların daha iyi ortamlarda eğitim alması ve yaşaması için parklar, yeşil alanlar, yollar ve sosyal tesisler konusunda çalışmalar yaparak çok hassas davrandıkları belirten Başkan Bahçeci,” Sizlerden tek isteğimiz sizin faydalı bireyler olarak yetişebilmeniz için derslerinize en iyi şekilde çalışıp bu eğitimlerle de daha bilinçli hale gelmenizdir. Sizleri bilinçlendirmek, çevre konusunda daha duyarlı olmanızı sağlamak için okullarımızı dolaşıp bu sunumlarımızı yapıyoruz. Sizden isteğimiz duyduğunuz ve öğrendiğiniz bilgileri hayatınızda uygulamanız. Herkes bunları hayatında uygularsa daha temiz, daha güzel bir çevreye sahip oluruz” dedi.

Öğrencilerin sorularının Başkan Bahçeci tarafından cevaplanması ile sunum sora erdi.

Bu Haberi Paylaşın