AnasayfaÜyelerimizSıkça Sorulanlarİletişim Bilgileri
 

Duyurular

Daha Temiz Bir Çevre İçin Harekete Geç

Tarih : 23 Eylül 2021

14 EYLÜL 2021

BASIN BÜLTENİ

Daha temiz bir çevre için harekete geç

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi, Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında Türkiye genelinde eş zamanlı yapılacak olan çevre temizliği hareketine Mahalle Gönüllülerinin katılımıyla ‘Otosansit Doğa Parkı’nı temizleyerek katkı sunacak.

Bursa’nın daha yeşil, daha temiz ve daha yaşanılabilir bir şehir olması amacıyla çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, 18 Eylül Dünya Temizlik Günü’nde dünyanın en büyük çevre koruma kuruluşu olan ‘Let’s Do It! World NGO’ işbirliğiyle Türkiye genelinde eş zamanlı yapılacak olan çevre temizleme hareketine katkı sunacak. Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı koordinasyonunda Bursa’ya gönül vermiş Bursa Mahalle Gönüllüleri, 18 Eylül saat 10.00’da Otosansit Doğa Parkı’nda buluşarak alanın temizliğini gerçekleştirecek.

Öte yandan Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı koordinasyonunda Bursa Kent Konseyi Gönüllüleri de 18 Eylül saat 10.00’da Bursa Atatürk Kent Ormanı’nında buluşarak çevre temizleme hareketine katkı sunacak. 7’den 70’e herkesin katılabileceği temizlik hareketine, tüm halkımız davetlidir.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI

Etkinlikler
 
Yayınlar
 
Diğer Yayınlarımız
 
Video Galerisi
 
Fotoğraf Galerisi
 
 
 
Üye Belediyelerimiz
 
 
Anasayfa ÜyelerimizBirlik HakkındaSKB HaberleriÜye Belediye HaberleriYayınlarFotoğraf Galerisiİletişim Bilgileri
© 2005-2020 Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği. Tüm hakları saklıdır.