Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Daha Temiz Bir Kırşehir İçin Çalışıyoruz

23.12.2016
Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, temiz bir Kırşehir için çalıştıklarını belirterek, göreve geldikleri günden beri çevreye zarar veren herkese cezai işlem uyguladıklarını dile getirdi.
Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Kırşehir Belediyesi olarak daha temiz bir Kırşehir için mücadele ettiklerini belirterek,”Biz göreve geldiğimiz ilk günden bugüne kadar çevreye kim zarar verdiyse haklarında gerekli yasal ve cezai işlemi uyguladık” dedi. Temiz ve yaşanabilir bir çevre için çalışıyoruz. Temizlik hizmetlerimiz gece gündüz devam ediyor. Şehrimizin temizliği konusunda hassasiyet gösteriyoruz.
EKİPLERİMİZ CANLA BAŞLA ÇALIŞIYOR 
Başkan Bahçeci ;Kırşehir’in  14 mahallede personel ve araç ile ilimizin temizliğini yaptıklarını söyledi. Bahçeci , “Kırşehir’de günde 21.30-05.00 ve 07.00-15.00 saatleri arasında temizlik için  2 vardiya çalışılarak günlük çıkan 150 ton çöp Katı Atık Bertaraf tesisimizde imha edilmektedir. Burada açık ve net olarak şunu söylemek istiyorum. Biz belediye olarak temizliğe ve çevreye çok önem veriyoruz. Aynı zamanda 20 kişilik temizlik ekibi ile kenar mahallelerden merkeze doğru mıntıka temizlikleri periyodik olarak yapılmaktadır. Bu önemle de çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu.
ZAMANSIZ ÇIKARTILAN ÇÖPLERE MÜSAADE ETMİYORUZ…
Gelişigüzel ve zamansız şekilde çevreye bırakılan atıklar konusunda belediyenin kimseye göz yummadığını belirten Bahçeci, şunları söyledi:” Zaman zaman gelişi güzel çöpler atılıyor. Biz hepsini tespit ediyoruz. Kim olursa olsun bunlarla göz yummuyoruz ve yummayacağız. İlgili birimimiz, tespit ettiğinde en yüksek para cezasını kesiyor. Biz vatandaşlarımızdan çevreye çöp döken bir aracı ve zamansız çıkartılan çöpleri gördüklerinde hemen belediyemizi aramalarını istiyoruz. Biz de hemen gidip anında gereğini yapalım. Hiç kimse çevreyi kirletemez ve buna da hakkı yok.”

Bu Haberi Paylaşın