Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Danışma Kurulu Toplantısı yapıldı

08.11.2009

Bursa Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Erdem Saker, Uludağ Üniversitesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emel İrgil ve İstanbul Teknik Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Öğretim Üyesi Prof. Dr. Handan Türkoğlu’dan oluşan Sağlıklı Kentler Birliği Danışma Kurulu, 7 Kasım 2009 tarihinde bir araya geldi.

Toplantıda öncelikle Sağlıklı Kentler Birliği tarafından her yıl düzenlenen “En İyi Uygulama Ödülü” şartnamesi hakkında bilgi alışverşinde bulunuldu. Toplantıda ödül kategorilerine ve jürinin kimlerden oluşacağına karar verilirken, hazırlanan şartname Ocak ayında açıklanacak.

Toplantıda, birlik üyelerinin kent sağlığı konusundaki bilgi birikimlerini arttırmak ve kapasitelerini geliştirmek amacıyla düzenlenecek olan 2010 yılı eğitim programlarından ilkinin Sağlıklı Şehirler Projesi üzerine genel bir değerlendirme olmasına karar verildi. Eğitim kapsamında, Sağlıklı Şehirler Projesi, şehir sağlık profili, şehir sağlık gelişim planı, 5. Faz ana temaları hakkında ayrıntılı bilgilendirme yapılacak. Eğitim, şubat ayında gerçekleştirilecek.

Toplantıda, ayrıca 2010 yılı nisan ayında yapılacak Ürgüp Buluşması’nın teknik programının içeriği üzerine de görüşülerek, toplantının ana teması ve içeriği hakkında kararlar alındı.

Bu Haberi Paylaşın