Bizi Takip Edin

Manşetler

Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı

12.06.2015

TSKB Danışma Kurulu toplantısı

Sağlıklı Kentler Birliği’nin 2015 yılı ikinci Danışma Kurulu toplantısı 11 Haziran 2015 tarihinde Bursa’da yapıldı. Sağlıklı Kentler Birliği hizmet binasında gerçekleştirilen toplantıya Danışma Kurulu üyelerinden Anadolu Üniversitesi Ekoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Cengiz Türe, Uludağ Üniversitesi iktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü E. Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Ertürk, İstanbul Üniversitesi Coğrafya Fakültesi E.Öğretim Üyesi Prof. Dr. Barış Mater, Uludağ Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümünden Prof. Dr. Feza Karaer, Ege Üniversitesi Ziraat Mühendisliği Toprak Bölümü E. Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ünal Altınbaş ve Uludağ Üniversitesi Halk Sağlığı Anabilim Dalından Doç. Dr. Alpaslan Türkkan katıldı.

TSKB Danışma Kurulu toplantısı

Gündem maddelerine geçilmeden önce Birlik çalışmaları hakkında güncel bilgiler Danışma Kurulu Üyeleri ile paylaşıldı.

Toplantının ilk gündem maddesi olan, 24-26 Haziran 2015 tarihlerinde Finlandiya’nın Kuopio şehrinde yapılacak Dünya Sağlık Örgütü toplantısı konu başlığı ve taslak program hakkında bilgiler verildi.

İkinci gündem maddesinde, Birliğin yürüttüğü araştırma projeleri olan üye belediyelerin jeopolitik sınırları içerisinde kent bölgelerinin küresel ısınma ve iklim değişikliğinden zarar görebilirlik düzeyinin belirlenmesi anketi, üye belediyelerin gençlik politikaları ile ilgili bilgi toplanılması ve üye belediyelere madde bağımlılığı ile mücadele konusunda formlar doldurulması konuları aktarıldı.

Ekim ayında gerçekleştirilmesi düşünülen Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde yapılacak olan konferans için konu başlığı önerileri değerlendirilmesinin ardından Danışma Kurulu Üyemiz Prof. Dr. Ünal Altınbaş tarafından “Sağlıklı Kentlerin Sürdürülebilirliğinde Uzaktan Algılama” konulu üye Belediyelere yönelik gerçekleştirilecek eğitim toplantısı hakkında konuşuldu.

Üyeler tarafından cevaplandırılan Yıllık Değerlendirme Anketi sonuçlarına göre Birlik üyelerine yönelik eğitim önerileri görüşülmesinin ardından her üç ayda bir tarafından çıkartılan Kentli dergisinin 20.sayısının kapak konusu hakkında görüşler bildirildi.

2016 yılında yapılacak çalışmalar hakkında öneri ve görüşler alınarak Danışma Kurulu toplantısı sona erdi.

TSKB Danışma Kurulu toplantısı

Bu Haberi Paylaşın