Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Dede Torun Ağaçlığı Fidan Dikimi Etkinliği Gerçekleştirildi

24.03.2017

Malkara Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Dünya Ormancılık Günü kapsamında, 21 Mart 2017 Salı günü 15.30 – 17.00 saatleri arasında Balabancık Mahallesinde “Dede Torun Ağaçlığı Fidan Dikimi Etkinliği” gerçekleştirildi.

Dede Torun Ağaçlığı Fidan Dikimi etkinliğine; Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Belediye Başkan Yardımcıları Hıdır Kaya, İsmail Akkaya, Belediye Meclis Üyeleri, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Çiğdem Tarar, basın mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda konuşma yapan Malkara Tema Vakfı Başkanı Hasan Akçay; “Böyle bir etkinliği düzenlediği için Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’a ve emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Öncelikle TEMA’nın kısa açılımını ifade etmek istiyorum. TEMA Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma Doğal Varlıkları Koruma Vakfı. Özellikle erozyonla mücadelede ön plana çıkan TEMA ağaçlandırmaya önem vererek toprak korunmasına ayrı bir önem vermiştir. Bu doğrultuda çalışmalarını yapmaktadır. Biz TEMA Malkara olarak da bu anlayış çerçevesinde çalışmalarımızı yürütmekte ve çevre bilincini kazandırmaya yönelik çalışmalara ağırlık vermekteyiz. Çevre konusunda en büyük destekçimiz Malkara Belediyesi ve onların destekleriyle beraber birçok projeye imza atmakta ve çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Biz ağaçlarımızı korursak tertemiz topraklarda ve tertemiz havada yaşamış olacağız. Sizlerin burada olması dede torun İlişkisi içinde fidan dikiyor olmanız gerçekten mutluluk verici. Daha çok fidan dikmek dileğiyle diyorum.”dedi.

Malkara Tema Vakfı Başkanı Hasan Akçay’ın konuşmasının ardından Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul; “Öncelik hepinize hoş geldiniz diyor, saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Baharın müjdecisi olan bu güzel havada burada sizlerle birlikte olmak çok keyifli ve güzel bir duygu. Malkara’nın durağan yapısının önüne geçip 21. yüzyılda büyük bir kasabayı andıran Malkara’yı modern bir şehre dönüştürmek için gecemizi gündüzümüze katarak var gücümüzle çalışıyoruz. Ama bugün burada yaptığımız bu etkinlik bizim yaptığımız bütün çalışmalarımızdan daha önemli ve daha kalıcı. Umuyorum ki bugün burada dedeleri ile birlikte fidan diken torunlarımıza, Allah dedeleri ile birlikte bu fidanların gölgesinde piknik yapmayı nasip etsin. Bizimle burada olduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

Etkinliğe katılan dede ve torunlar Nesilden Nesile Dede Torun Ağaçlığı alanına geçerek fidanlarını diktiler.

Dede Torun Ağaçlığı Fidan Dikimi etkinliği pilav, ayran ikramının ile son buldu.

Bu Haberi Paylaşın