Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Defneli Çocuklar Hayvan Barınağını Ziyaret Etti

16.06.2017

Hatay Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı tarafından cadde ve sokaklarda bulunan sahipsiz ve bakıma muhtaç sokak hayvanları için hizmete veren hayvan barınağı misafirlerini ağırladı.

Defne Dayanışma Derneği Evi önderliğinde düzenlenen etkinlikte, HBB Sahipsiz Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, minik ziyaretçilerini konuk etti. Hatay Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Veteriner Hekim Ahmet Kilisli ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarete, Defne İlçesinde ikamet eden 7-11 yaş aralığındaki çocuklar katıldı. Çocuklara hayvan sevgisini aşılamak amacıyla gerçekleştirilen gezi programında, Daire Başkanı Kilisli tarafından barınaktaki hayvanlar hakkında bilgi verildi.

ZİYARETÇİLER BARINAKTAKİ YAVRU KÖPEKLERLE OYNAYIP ZAMAN GEÇİRDİ
Çocuklara hayvanların yaşama tutunabilmesi için en önemli unsurun sevgi olduğu nasihatini veren Daire Başkanı Veteriner Hekim Ahmet Kilisli, ziyaretçiler ile birlikte yavru köpeklerle oynayıp keyif dolu dakikalar geçirdi.

Başkan Kilisli hayvanlar için yapmış oldukları çalışmaları barınak ziyaretçilerine anlatırken; “Yaşama hakkı her canlı için temel bir haktır. Barınağımızın modernizasyon çalışmalarını tamamlayarak, hayvan dostlarımızın en güzel koşullarda yaşamlarını sürdürmelerini sağlıyoruz. Yardıma muhtaç sokak hayvanlarını barınağımıza getirerek gerekli müdahalelerini yapıyor daha sonrasında tedavi aşamalarını tamamlıyoruz. Tüm işlemler tamamlandıktan sonra ise sahiplenmek isteyen vatandaşlara sağlıklı bir şekilde hayvanlarımızı teslim ediyoruz.” dedi.

Daire Başkanı Veteriner Hekim Ahmet Kilisli barınağı ziyaret ederek hayvanlarla zaman geçiren çocuklara boyama kitabı ve boyama kalemi hediye etti.

Bu Haberi Paylaşın