Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

DEKODER’den Dr.Metin Oral’a çevre ödülü

07.01.2015

altinova cevre odulu

DEKODER’nin bu yıl ilk kez gerçekleştirdiği “Ekolojik Yaşam Ödülleri” düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, yılın çevreci kurum ödülüne layık görüldü.

Dünya Ekolojik Yaşamı Sürdürme Derneği (DEKODER)’nin bu yıl ilk kez gerçekleştirdiği “Ekolojik Yaşam Ödülleri” düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

“HER YIL DÜZENLENECEK”
DEKODER tarafından Yalova Sporium Tesisleri’nde ödül gecesi düzenlendi. Tören derneğin birinci yılını temsilen mini sembolün açılışı ile başladı. Programın açılış konuşmasını ise DEKODER Başkanı Köksal Ketenci, yaptı. Derneğin kuruluş amacı hakkında bilgilendirmede bulunan Ketenci, “Demeğimiz gönüllülük esasına dayalı sivil toplum hareketi çerçevesinde demokratik katılım, şeffaflık ve iyi yönetim değerleri doğrultusunda ekolojik doğa, çevre, orman, tarım gibi turistlik ve kültürel değerlerin korunması ve geliştirilmesine katkı sunmak, başta gençler olmak üzere sivil toplumun her kesiminden halklar arasında işbirliği ve dayanışmayı artırmak ve bunu sürdürülebilir hale getirmek amacı ile kurulmuştur” dedi. Temiz ve yaşanabilir bir dünya oluşturmanın hepimiz için asli bir görev olduğunu söyleyen Ketenci, ödül gecelerini her yıl düzenleyeceklerini belirtti.

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU
Yapılan ödül töreninde ise TEMA Vakfı Onursal Başkanı ve ‘Toprak Dede’ olarak bilinen Hayrettin Karaca ‘Onur Ödülü’ne layık görüldü. Bürokrat Ödülü Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdür Yılmaz Boz’a, STK Ödülü TEMA Vakfı İl Temsilcisi Faruk Tezcan’a, Eğitim Ödülü Yalova Doğa Koleji’ne, Kurum Ödülü Altınova Belediye Başkanı Metin Oral’a verildi.

Basın Ödülleri kapsamında Yalova Gazetesi İmtiyaz Sahibi Hayri Tezcan, Haberci Gazetesi Sahibi İbrahim Yurdagül, Yalova Hayat Gazetesi Sahibi Turgay Gözdereliler ve Yalova Gazeteciler Derneği Başkanı Ayhan Polat ödüle layık görüldü.

 

Bu Haberi Paylaşın