Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Denizli’de unutulmuş Alanlar Hayat Buluyor

27.09.2013

parkk1Denizli’nin farklı bölgelerinde kent insanının yorucu ve stresli ortamlardan uzak kalabileceği, doğayı hissedebileceği mekanlar yaratan Denizli Belediyesi, Gümüşçay Deresi’nin etrafında gerçekleştirdiği düzenlemeyle Denizli’ye yeni bir mesirelik alan daha kazandırdı. Gümüşçay Deresi Mesireliği piknik yapmak isteyen Denizlililerin yeni durağı olacak.

Denizli Belediyesi, kentte dört duvar arasına sıkışıp yeşil ortamlara hasret insanların özlemlerini gidermek için, vadi düzenleme, park, bahçe ve çevre düzenlemesi gibi çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Denizli Belediyesi tarafından Gümüşçay Deresi’nin etrafında yapılan düzenlemeyle kent yeni bir mesirelik alana kavuştu. 38 bin 931 metrekarelik alana sahip Gümüşçay Deresi Mesireliği piknik yapmak isteyen Denizlililerin yeni durağı olacak.

Parkta 2 çocuk oyun alanı, 3 fitnes alanı, wc’ler ve 2 de köprü bulunuyor. Bunun yanı sıra parkta 1290 m koşu parkuru ve yürüyüş yolu da mevcut.

Denizli’ye Bambaşka Bir Hava Kattık

Bir zamanlar park fakiri olan Denizli’de son 9 yılda yapılan parklar sayesinde kent insanının farklı alternatiflere kavuştuğunu dile getiren Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, ” Kendi değerlerinin farkına varmış, yaşanabilir düzeyde temiz, planlı, havası ve suyu kirlenmemiş, ulaşım ve konaklama sorunu bitmiş bir kent için 2004 yılından beri durdurak bilmeden çalışıyoruz. Sosyal statü gözetmeksizin Denizli’nin her noktasına eşit hizmet götürdük. Özellikle sosyal yaşam alanı oluşturmada Denizli’nin farklı bölgelerinde büyük kent parkları yaptık. Kentsel koşuşturmaca içinde insanların kendilerine zaman ayırabilecekleri, sağlıklı bir yaşam için spor yapabilecekleri mekanlar oluşturduk. 2004 yılından bu yana Denizli’nin dört bir yanında gerçekleştirilen büyük park projeleri ile Denizli’ye bambaşka bir hava kattık.” dedi.

Yeni Bir Yaşam Alanı

Denizli’nin diğer kentlere kıyasla övünülecek bir esere daha sahip olduğunu belirten Başkan Zolan ‘Vatandaşlarımız, artık filmlerde gördükleri büyüklükte ve güzellikteki parkları evlerinin karşısında görmeye başladı. Bugüne kadar birçok büyük parkları yapıp halkımızın hizmetine sunduk. Yeter mi, elbette ki yetmez. Her zaman daha iyisini ve daha güzelini yapabilmek için çaba harcıyoruz. Bilindiği üzere önceden insanların geçmeye korktuğu, kentin kamburu niteliğindeki alanlar şimdi dev büyüklükte parklar olarak karşımıza çıkıyor. Gümüşçay Mesireliği, son döneme damgasını vuran eserlerimizden biri oldu. Atıl duran boş alan, o kötü görünümünden kurtarılıp mahalle sakinlerimizin hizmetine sunuldu. Gümüşçay Mesireliği, belediyemizin Denizli’ye armağanıdır.’dedi.

Bu Haberi Paylaşın