Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Derince’de Geri Dönüşüm Konuşuldu

21.02.2018

Büyükşehir Belediyesi, Atık yönetimi faaliyetlerinin koordineli bir şekilde yürütülmesi ve geliştirilmesi için “Kocaeli Atık Geri Dönüşüm Projesi Değerlendirme Toplantıları” düzenliyor. Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı koordinasyonunda düzenlenen Kocaeli Atık Geri Dönüşüm Projesi Değerlendirme Toplantısının 2018’deki ilk organizasyonu Derince Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşti.

İLÇE BELEDİYELERİ KATILDI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi koordinasyonundaki atık geri dönüşüm projesi değerlendirme toplantısı Derince Zübeyde Hanım Kültür Merkezi gerçekleşti. İlçe belediyelerinin temizlik işleri ve çevre koruma birimlerinin müdür ve teknik personellerinin katılımı ile düzenlenen toplantıda 2017 yılında yapılan çalışmalar değerlendirildi. Evsel katı atıkların yönetimi ve geri kazanılabilir nitelikteki atıkların (ambalaj atıkları, atık piller, kullanılmış kızartmalık yağlar, elektronik atıklar vb.) kaynağında ayrı toplanmasına ilişkin yürütülen faaliyetler kapsamlı bir şekilde görüşüldü.

ATIKLARIN KAYNAĞINDA AYRI TOPLANMASI

Atıkların kaynağında ayrı toplanmasına ilişkin değerlendirmelerin yapıldığı toplantıda, çevre izin/lisanslı firmalar ile işbirliği içerisinde yürütülen saha çalışmalarında etkinliğin ve verimliliğin arttırılmasına yönelik çalışmalar değerlendirildi. Atık yönetimindeki aksaklıkların giderilmesine yönelik istişarelerin de gerçekleştirildiği toplantıda, atıkların kaynağında ayrı toplanmasının önemi bir kez daha vurgulandı. İlçe belediyelerinin ilgili birimlerinin katıldığı toplantıda, Bakanlık tarafından yayımlanan “Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği” üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu.

Bu Haberi Paylaşın