Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Didim Belediyesi’nden Englsiz Hayata Büyük Katkı

25.03.2013

Didim Belediyesi, Didim’de yaşayan engelli vatandaşlara yönelik çok önemli bir projeye ve hizmete daha imza attı. Belediye adına kiralanan 1 adet özel tasarım, asansörlü engelli aracı, ücretsiz olarak vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu. Özel olarak tasarlanan minibüs, Engelli Hizmet Aracı olarak giydirildi ve 15 Mart 2013 tarihinden itibaren ücretsiz servis hizmetine başladı. Engelli vatandaşlarımızın, Belediye Başkanımız Sayın Mümin Kamacı’nın, belediye Başkan Yardımcımız Sayın Ahmet Karaoğlu’nun, Özel Kalem ve Kültür, Sosyal İşler Müdürü Başak Kamacı’nın, Didim Yöresi Engelliler Derneği Başkanı Bedri Altıntaş ve dernek üyelerinin katıldığı toplantıyla basına tanıtılan araç, Didim Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Servisi bünyesinde hizmet verecek. Ücretsiz servis hizmetinden faydalanmak isteyen engelli vatandaşlarımız Didim Belediyesi’ne ait 0256 811 38 48 numaralı telefonu arayıp araç talebinde bulunabilecekler.
Belediye Başkanımız Mümin Kamacı yaptığı açıklamada, “Bugüne kadar engelli vatandaşlarımızın hastanelere ulaşımını ve şehir içinde bir yerden bir yere gitmelerini sağlamak amacıyla Belediyemiz bünyesindeki mevcut araçlarla yardımcı olmaya çalışıyorduk. Ancak engelliler için özel olarak tasarlanmış ve tekerlekli sandalyeleri ile asansör yardımıyla rahatça inip binebilecekleri bir araç ihtiyacı söz konusuydu. Engelli vatandaşlarımızın yaşama katılmalarını kolaylaştırmak, onların hayatlarını bir nebze de olsa kolaylaştırmak amacıyla bir engelli hizmet aracını bugün hizmete soktuk. Bundan sonra hem engelli vatandaşlarımızın hem de ailelerinin ulaşım konusunda yaşadıkları güçlüklerin ortadan kalkacağına inanıyorum. Engelli vatandaşlarımıza yönelik projelerimiz, Didim Yöresi Engelliler Derneği’nin de önerileri ve katkılarıyla devam edecek. Özellikle belirtmek isterim ki biz Didim Belediyesi olarak, tekerlekli sandalye ihtiyacı olan vatandaşlarımıza da sosyal yaşama katılabilmelerini sağlamak amacıyla yardımcı oluyoruz. Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Servisi bünyesinde faaliyet gösteren Engelli Hizmet Aracımızın ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Didim Yöresi Engelliler Derneği Başkanı Bedri Altıntaş ise, “Didim Belediyesi ve Başkanımız Mümin Kamacı bu hizmetiyle ilçemizdeki engellilerin engelini kaldırdı. Hastanelere ulaşım ve şehir içi ulaşım konusunda gerçekten büyük problemler yaşayan engelli vatandaşlarımız var. Belediyemiz bu hizmeti ile vatandaşlarımıza adeta hayat vermiş oldu. Biz Başkanımıza bu hizmetinden dolayı minnettarız” dedi. Aracın nasıl çalıştığı konusunda basın mensuplarına bilgi verildikten sonra, toplantıya katılan iki adet engelli vatandaşımız araca asansör yardımıyla bindirildi ve evlerine bırakıldı. Engelli vatandaşlarımız da Belediye Başkanımız Mümin Kamacı’ya teşekkürlerini ilettiler ve hizmet aracına kavuşmuş olmaktan duydukları mutluluğu dile getirdiler.

Bu Haberi Paylaşın