Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Dinar’da Bisiklete İlgi Artıyor

14.06.2017

Dinar’da değişik bir şeyler dikkatinizi çekiyor mu? Muhakkak dikkatinizi çekmiştir ya da çekecektir. Yöremizin doğasını, yaşam kültürünün tanıtılmasını, yerel topluma bisikletli yaşamı sevdirmek ve spor alışkanlığı kazandırmak, ayrıca doğa tutkunlarını bir araya getirerek farkındalılık yaratmayı amaçlayan bir grup Bisiklet severler bu eğlenceli ve sağlıklı spora ilginin artması için çabalıyorlar.

Dinar Mesleki ve teknik eğitim merkezinde (METEM) görev yapan Bilişim teknolojileri öğretmeni Mustafa İNAN ve Beden Eğitimi öğretmeni Naci BAŞPINAR tarafından bundan üç yıl önce METEM bisiklet topluluğu adı altında etkinliklere başlandı. Başta METEM öğretmen ve öğrencileri gurupta etkinliklere başlamışlardı. Daha sonra bu sevilen spora ilgi bütün Dinara yayılmaya başladı.

Günümüzde artan trafik yoğunluğu, kirli hava, obazite, ulaşım maliyeti gibi sorunların ortadan kalkmasına ve daha sağlıklı, huzurlu ve ekonomik olan bisiklet aracının kullanımının artmasını amaçlayan gurup, bu kapsamda etkinliklerine Dinar METEM Beden Eğitimi öğretmeni Naci BAŞPINAR öncülüğünde düzenli olarak devam etmektedir.

Dinar Bisiklet Topluluğu halkımızdan; Trafikte bisikletinde bir araç olduğunun unutulmamasını ve desteklerini beklemektedirler.

Bu Haberi Paylaşın