Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Dinar’da Sokak Hayvanları Sahipsiz Değil

02.02.2021

Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı’nın talimatları doğrultusunda sokak hayvanları için yapılan besleme ve tedavi çalışmaları ile herkesin takdirini topluyor.

Aynı zamanda düzenli olarak sahipsiz sokak hayvanlarımızın kaldığı kulübe ve binaların iç kısımları itfaiye ekiplerimiz tarafından yıkanarak temiz ve ferah bir ortamda barınmaları sağlanıyor.

Ülkemiz genelinde çoğu ilde bile bulunmayan Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Geçici Rehabilitasyon merkezinin ilçemize kazandırıldığını ve açıldığı günden beri birçok vatandaşımızın hafta sonları çocukları ile gelerek vakit geçirdiği güzel bir merkez haline geldiğini vurgulayan Belediye Başkanımız Nihat Sarı, “Sahipsiz Sokak Hayvanlarının bakım, tedavi ve kısırlaştırma işlemlerini yapmaya yönelik faaliyete geçirmiş olduğumuz merkezimizde özellikle pandemi sürecinde sahipsiz hayvanların aç ve susuz kalmamaları için ekiplerimiz özveriyle çalışıyor. Ekiplerimiz, ilçemizin birçok noktasında bulunan sahipsiz sokak hayvanlarımızı toplayarak düzenli olarak bakım, tedavi ve kısırlaştırma işlemleri merkezimizde Veteriner Hekimimiz tarafından yapılıyor. Ayrıca vatandaşlarımızın merkezimizi ziyaret etmesi ve vakit geçirmesi bizleri mutlu ediyor.” dedi.

Bu Haberi Paylaşın