Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Doğa Etkinliğine HBB’den Destek

11.04.2017

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB), doğada yaşayan canlıları keşfetmek tanımak gözlemlemek bu alanda bir farkındalık oluşturmak amacı ile 9 Nisan Pazar günü Hatay Kırıkhan Gölbaşı Gölü ve Hatay Kırıkhan İncirli Köyü kırsalında gerçekleştirilen dağ ceylanı gözlem etkinliğine destek verdi ve katılım sağladı.

Gerçekleştirdiği hizmetlerin her aşamasında doğa, kültür ve eğitim konularındaki hassasiyetiyle hareket eden HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın da eşlik ettiği, Türkiye Tabiatını Koruma Derneği Hatay Şubesi organizasyonundaki etkinliğe, Kırıkhan Kaymakamlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Kırıkhan Şefliği, Türkiye Tabiatını Koruma Derneği Hatay Şubesi, Antakya Çevre Koruma , Subaşı Kuş ve Kelebek Gözlem, Hatay Doğa ve Yaşam, Antakya Doğa Sanat Turizm, İskenderun Çevre Koruma Dernekleri ve MKÜ Veterinerlik Fakültesinden Öğrenci grupları katılım gösterdi.

DOĞASEVERLERDEN GÖZLEM ETKİNLİĞİNE YOĞUN İLGİ
Gölbaşı sulak alanı ve Hatay dağ ceylanları konularında farkındalık yaratmayı amaçlayan, keyifli anların yaşandığı doğa etkinliğine katılım gösteren doğaseverler kentin zenginliklerine tanıklık etmekten duydukları memnuniyeti dile getirerek, bu ve benzeri organizasyonların sayısının artmasının mutluluk verici olacağına dikkat çektiler.

Bu Haberi Paylaşın