Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Doğa Sporları Fuarı Bursa´da Başladı

06.12.2016

Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen ve ziyaretçilerin doğa ve doğa sporlarıyla ilgili aradıkları sorulara bizzat deneyerek cevap bulabilecekleri Bursa Doğa Sporları ve Doğa Turizmi Günleri ziyaretçi kabulüne başladı. Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen fuarın açılışı Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe tarafından gerçekleştirildi. 3-4 Aralık tarihleri arasında 2 gün olarak planlanan fuar, 10:00-20:00 saatleri arasında ücretsiz gezilebilecek.

Fuara katılarak açılış konuşmasını gerçekleştiren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, doğa, macera ve spor turizmi kavramlarının son yıllarda önem kazanmasıyla Bursa’nın sahip olduğu doğal zenginlikleriyle Türkiye’nin en fazla rağbet gören illeri arasında yer aldığını söyledi. Meraklılarınca çok iyi tanınan bu değerlerin çoğunun alışkanlıklar, kanıksamışlık ve gündelik hayatın telaşı içerisinde birçok Bursalı tarafından fark edilmediğini belirten Başkan Altepe, “Bursa, küçük coğrafya içinde her mevsim farklı renklerle insanı kucaklayan, inanılmaz zenginlikler barındıran bir ildir” dedi. Bu zenginliklere 4 mevsim kolayca ulaşma imkanı da eklendiğinde geriye ‘sormanın, öğrenmenin ve denemenin’ kaldığını ifade eden Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi olarak öncelikle ‘sormak’ isteyenlere fırsat sunmak ve farkındalık oluşturmak, doğa sporlarına elverişli mekân ve imkânlarla dolu Bursa’yı Bursalılarla buluşturmak için Bursa Doğa Sporları ve Doğa Turizmi Günleri’ni düzenlediklerini ifade etti.

Fuarla birlikte kırsal kalkınmaya ve doğa turizmine bir nebze olsun katkıda bulunmak, sonrasında ulusal alanda öncü olabilmek istediklerini belirten Başkan Altepe, “’Sor, öğren, dene’ sloganıyla yola çıkan etkinlikte dağcılık, bisiklet, okçuluk, kano, yelken, izcilik, kayak-snowboard, yamaç paraşütü, atçılık, mağaracılık, tırmanış,  motor sporları, oryantiring, dalış ve off-road gibi doğa sporları alanlarında faaliyet gösteren oluşumlar bir araya geliyor. Oluşumların faaliyetlerine yönelik tanıtımların yapılacağı ‘Bursa Doğa Sporları ve Doğa Turizmi Günleri’ kapsamında ayrıca gösteriler ve uzman isimlerin katılımlarıyla söyleşi ile eğitimler düzenlenecek” diye konuştu.

Başkan Altepe, açılışın ardından İnegöl, Harmancık, Büyükorhan ve Orhangazi belediye başkanlarıyla birlikte fuar alanlarını ve stantları tek tek dolaşarak katılımcı firma temsilcileriyle sohbet etti.

Bu Haberi Paylaşın