Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

DOSAB Termik Santrali Nilüfer’de masaya yatırılacak

20.09.2014

nilufer-1795

Nilüfer Kent Konseyi Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi (DOSAB)’a yapılması planlanan termik santralle ilgili olarak düzenleyeceği panelle, santrallerin yol açtığı çevre sorunlarını tartışacak.

Bursa’da uzun zamandır tartışmalara yol açan DOSAB Termik Santrali’ne Nilüfer Kent Konseyi de sessiz kalmadı. Nilüfer Kent Konseyi düzenleyeceği panelle, 23 Eylül 2014 tarihinde ABD’nin New York kentinde gerçekleştirilecek olan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da davet edildiği “BM İklim Değişikliği Zirvesi” öncesi Bursa DOSAB’ta kurulması planlanan kömürlü termik santralin, insan ve çevre üzerindeki etkilerini tartışacak.

3 Fidan Parkı’nda 22 Eylül Pazartesi akşamı saat 19:00’da Praksis konseriyle başlayacak etkinlik daha sonra saat 20’00 de Nilüfer Kent Konseyi Genel Sekreteri Elvan Atay’ın moderatörlüğündeki panelle devam edecek. Panelde Bursa Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Kayıhan Pala, Bursa Barosu Çevre Komisyon Başkanı Av. Eralp Atabek, TMMOB Bursa İKK Sekreteri Remzi Çınar, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı Doç. Dr. Ertuğrul Aksoy, TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Bursa İl Temsilcisi Dr. Efsun Dindar ile DOĞADER Başkanı Murat Demir konuşmacı olarak yer alacak.

Bu Haberi Paylaşın