Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Dostluk İlişkileri Avanos’ta Sakura Ağaçlarında Yaşatılacak

14.06.2013

Japonya’nın Hokkaido şehrinden gelen Yönetim Direktörü Takeshi Sadahiro ve Kazuko Hashimoto Belediyemizi ziyaret ederek, Belediye Başkan Yardımcımız Orhan TAŞ ile görüştü.

Ziyarette; Japonya’nın Hokkaido şehrinden gelen Yönetim Direktörü Takeshi Sadahiro ve Kazuko Hashimoto, dostluk hediyesi olarak ilçemizde Kızılırmak kenarı ve yeşil alanlarımıza dikilmek üzere yüz adet Sakura Ağacı göndereceklerini ifade ederek, bu beyanın yer aldığı Japonca belgeyi Belediye Başkan Yardımcımız Orhan TAŞ’a takdim ettiler.

Belediye Başkan Yardımcımız Orhan TAŞ, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Japon heyete ilçemizin el sanatı ürünlerinden olan seramik Avanos tabağı hediye etti.

Daha sonra Kızılırmak kenarında gezilerek yeşil alanlarımızda bulunan Sakura Ağaçları incelendi. Ağaçların uyku dönemine girdiği Kasım ayı içerisinde gönderilmesi planlanan Sakura Ağaçlarının, güzel ilçemize çok yakışacağını ve bu güzelliğe katkı vermekten büyük onur ve mutluluk duyacaklarını ifade ettiler. Ardından Japonya’nın  Hokkaido şehrinden gelen Yönetim Direktörü Takeshi Sadahiro ve Kazuko Hashimoto’ya Belediye Başkan Yardımcımız Orhan TAŞ, Avanos Kadın Girişimciler Kooperatifinde yöresel yemeklerimizden ikram ederek sohbet etti.

Bu Haberi Paylaşın